Новини    24 вересня 2017 19:58

Трави міскантус і світчграс покращують якість земель


Відносно нові для України культури – трави міскантус і світчграс, – дуже вигідно вирощувати для отримання біомаси. Про це говорили на Нідерландсько-українському форумі «Ринок біопалива в Україні: крок назустріч енергетичній незалежності».

У заході взяли участь провідні голландські компанії, які спеціалізуються на різноманітних аспектах біотехнологічного ланцюга виробництва доданої вартості, науково-дослідні інститути і навчальні заклади. Підтримку діяльності партнерства в Україні на заході висловили представники Уряду Нідерландів. Голландці готові  інвестувати, розробляти, постачати технологічні рішення і обладнання, а також надавати консультації з реалізації біоенергетичних проектів в Україні.

«Вирощувати світчграс на біомасу дуже вигідно з економічної точки зору, – йшлося у презентації «Біомаса від сільського і лісового господарства, як джерело для місцевих енергоефективних рішень – голландські технології» Ханса ван Клінка, міжнародного координатора PIB. – Культура має низьку вартість і практично не має ризиків при вирощуванні».

Виробництво світчграсу й міскантуса відносно швидко приносить прибуток. Рослини дають високий рівень врожаю при малих вкладеннях. Витрачені кошти швидко окупляються.

Світчграс як альтернативне джерело енергії найчастіше застосовується як тверде паливо для котлів. Його можна спалювати в непереробленому вигляді або виготовляти паливні брикети. При згорянні світчграс дає велику кількість тепла, виробляється мала кількість коксу, а викиди вуглекислого газу при цьому мінімальні. Таке паливо не тільки недороге, а й екологічне.

Також зі світчграсу виробляють етанол, який є основою рідкого палива для транспорту, а також біогаз.

До слова, трави міскантус і світчграс, висіяні на маргінальних землях, із часом покращують їх якість аж до рівня родючих.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...