Новини / Фінанси     30 січня 2020 12:09

Товарообіг з країнами ЄС становить 41,5% – Милованов про підсумки та нові можливості для України

Міністр розвитку економіки та сільського господарства Тимофій Милованов зазначає, що угода про асоціацію з ЄС має конкретний результат для України: зростання двосторонньої торгівлі на 13%. Але потрібно усувати те, що заважає торгівлі, зазначив міністр.

Про торгівлю з ЄС, її значення для України та нові домовленості з Євросоюзом Тимофій Милованов написав на своїй сторінці у Фейсбуку за результатами шостого  засідання Ради асоціації Україна-ЄС.

Він відзначив, що угода вже привела до зростання двосторонньої торгівлі між Україною та ЄС на 13% протягом перших дев’яти місяців 2019 року у порівнянні зі 2018 роком. При цьому товарообіг з країнами ЄС становить 41,5% від загального торговельного обороту України.

«Щоб торгівля була ще ефективнішою потрібно своєчасно запустити всеохоплюючу зону вільної торгівлі», – написав міністр економіки. Він зазначив, що співпраця з ЄС має бути взаємовигідною, при цьому Україна не повинна бути сировинним придатком.

Зупинився і на продукції сільгоспвиробників.

«З 1 лютого запрацюють зміни, що дозволять пришвидшити торгівлю, до торговельних преференцій щодо м’яса птиці та переробленого м’яса птиці, передбачених Угодою про асоціацію, – зазначив він.

Тимофій Милованов також відзначає, що потрібно допрацювати низку важливих процедур у сфері торгівлі з ЄС. Зоккрема, закріпити принципи зонування (щоб знизити негативний вплив таких випадків, як нещодавня із забороною ввезення м’яса птиці до ЄС).

Читайте: Український експорт курятини в ЄС призупинено через пташиний грип

Міністр відзначив і допомогу ЄС  у проведенні земельної реформи.

«Ми вчергове отримали підтримку нашої роботи із відкриття ринку землі. Наші європейські партнери погоджуються із нами, що ринок має ґрунтуватися на верховенстві права та принципах стійкості, прозорості, справедливості та всеосяжності», – написав він.

Тимофій Милованов також наголосив на необхідності посилити обмін інформацією з Євросоюзом щодо аграрної політики.

Як раніше повідомляв Landlord, ЄС та Україна підписали угоду, яка передбачає виділення Україні €26 млн на підтримку земельної реформи.

Читайте також