Новини / Фінанси     21 лютого 2024 14:16

Торік в Україні з’явилося 2863 нових мільйонерів


У 2023 році українські громадяни подали 266 000 декларацій щодо свого майнового стану та доходів, інформує голова парламентського комітету з податків та фінансів Данило Гетманцев. Сума задекларованого доходу склала 147,92 млрд гривень.

Кількість декларацій на суму понад 1 млн гривень збільшилась на 16%, до 12 374 осіб.

Мільйонери внесли до бюджету 2,75 млрд гривень податку на доходи фізичних осіб та 526,5 млн гривень військового збору.

Значна частина поданих декларацій (112 000) була пов’язана з правом на податкову знижку. Сума податку на доходи фізичних осіб, яка підлягає поверненню з бюджету, склала 444 млн гривень.

Загалом, за результатами декларування доходів фізичними особами у 2023 році сплачено 4,53 млрд гривень податку на доходи фізичних осіб та 946,09 млн гривень військового збору.

У вересні минулого року Верховна Рада проголосувала за поновлення електронного декларування для чиновників та депутатів, а також за подання декларацій за 2023, 2021 та 2022 роки. Цей закон був важливим кроком для України, зокрема у контексті переговорів про вступ до Європейського Союзу.

Нагадаємо, НАЗК внесло зміни до Порядку проведення повних перевірок, розмежувавши недостовірні та неточні відомості, залежно від розміру виявлених розбіжностей у декларації. Визначені неточні відомості у декларації не запитуватимуть пояснень декларанта.

Протягом пів року Національне агентство з питань запобігання корупції виявило у військкомів необґрунтовані активи на понад 255 млн грн. Матеріали щодо воєнкомів передано до відповідних органів, заявили в НАЗК.

17 жовтня на засіданні Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт 9269-д про посилення фінансового моніторингу PEP (політично значущих осіб). Ним передбачено, що топпосадовці набувають довічного статусу РЕР і їхні правочини будуть перевіряти все життя.

Новини за темою:  Гривня укріплюється: НБУ знизив курс долара і євро на 6 травня

Національне агентство з питань запобігання корупції внесло одного з найбільших світових портових операторів DP World до переліку міжнародних спонсорів війни.

Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський у 2023 році отримав 22,38 млн грн доходів, зокрема 21,35 млн грн дивідендів від свого аграрного бізнесу. Зокрема, заробітна плата міністра минулого року становила 971,52 тис. грн, страхові виплати — 61,37 тис. грн. Крім того, Сольський задекларував 16,63 млн грн дивідендів від СТОВ “Агро-Лучки” та 4,72 млн грн — від ТОВ “Наташа-Агро”.

Станом на жовтень 2023 року Національне агентство з питань запобігання корупції виявило у військкомів необґрунтовані активи на понад 255 млн грн. Матеріали щодо воєнкомів передано до відповідних органів, заявили в НАЗК.

Новий законопроєкт про мобілізацію №10449 дає змогу відбирати у дрібних фермерів сільгосптехніку, а також вводить заборону на її продаж та перевезення до інших регіонів. якщо транспорт ФОП потрапить до реєстру ТЦК, то його не можна буде продати, закласти або переміщати між областями. Це може паралізувати роботу фермерських господарств, особливо невеликих, де мало транспорту.

Міністерка економіки Юлія Свириденко зауважила, що реалізація програми часткової компенсації аграріям вартості сільськогосподарської техніки та обладнання українського виробництва дозволить створити приблизно 9 тисяч нових робочих місць і залучити 1,5 млрд грн додаткових податків до бюджету.

Уряд відновив вимоги до пального для сільгосптехніки. Кабмін вніс зміни до технічного регламенту щодо вимог до автомобільних бензинів, дизельного, суднових та котельних палив. Окрім цього, відновлено вимоги директив Євросоюзу щодо заборони продажу етилованого бензину та встановлення вимог на паливо, яке використовується у дорожніх транспортних засобах і недорожній рухомій техніці (включно з суднами внутрішнього плавання), сільськогосподарських і лісогосподарських тракторах і рекреаційних суднах.

Новини за темою:  Податкова хоче домовлятися з бізнесом без суду: Кравченко запропонував компромісний механізм

У 2024 році Уряд повертає програму фінансової компенсації  аграріям за придбану  сільськогосподарську техніку українського виробництва. Держава має компенсувати вартість аграрної техніки виключно українського виробництва. Відповідна програма має на меті стимулювати розвиток українського виробництва. Компенсація сягає 25%, а для річної реалізації зазначеної програми заклали мільярд гривень.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також