Новини / Овочівництво     23 квітня 2020 12:06

Тонни гнилих овочів: як коронавірус змушує фермерів викидати продукцію

Карантинні обмеження, викликані гострим озповсюдженням COVID-19, змушують фермерів знищувати цілі врожаї. Ринки й логістичні компанії не працюють, є труднощі з вивезенням товару з полів і складів, а це фактично унеможливлює реалізацію продукції, яка, врешті-решт, опиняється на звалищі.

Через закриті кордони на полях по всьому світу в сезоні-2020 просто нікому буде збирати врожай: сезонні працівники в більшості своїй залишаться вдома. У такій ситуації шаленими темпами росте кількість овочевих звалищ.

Фермери усього світу змушені визнавати свою поразку вірусом. У тому числі й українці.

Читайте: ЄС виділить Україні 25 млн євро на підтримку малих фермерів – Дмитро Кулеба

Українські фермери в південних областях в паніці: найбільший оптовий овочевий ринок в Херсонській області не працює, попиту на ранні овочі немає і з боку перекупників – вони просто не приїжджають. Продукцію доводиться просто викидати. Наприклад, в селах Олешкінського району узбіччя дороги викладені “редисними бордюрами”, на полях гниє капуста.

Аналогічна ситуація і в Закарпатті. Тонни тепличних овочів доводиться просто викидати фермеру з села Заріччя Івану Бабича.

“Раніше частина врожаю купували постійні оптові клієнти, але зараз всі вони скасували заявки на закупівлі. А ті, хто приїжджав за товаром своїм транспортом, тепер не можуть приїхати – сусідні області закриті, всюди блокпости”, – розповідає Бабич.

Джерело: Ліга. Бізнес

Нагадаємо, що в Україні запустили онлайн-ринок для фермерів. Landlord розповідав про переваги нової платформи.

Читайте також