Новини / Технології     18 березня 2024 20:09

Теплиці четвертого покоління краще контролюють мікроклімат

Теплиці четвертого покоління, висотою 4,5-6 м, характеризуються великою кількістю вікон на даху, які використовуються для провітрювання, зниження температури та контролю вологості у теплиці

Завдяки конструкції, теплиці четвертого покоління краще провітрюються, контролюють температуру та вологість. Перший урожай огірків без досвічування у такій теплиці можна очікувати в лютому, томатів – у березні, розповів Сергій Ленчук, директор компанії “Галіція Грінері” (Львівщина), передає agrotimes.

Теплиці четвертого покоління, висотою 4,5-6 м, характеризуються великою кількістю вікон на даху, які використовуються для провітрювання, зниження температури та контролю вологості у теплиці.

У них може використовуватись система досвічування – в залежності від того, який режим вирощування обирається: або з пізньої осені до весни з досвічуванням, або без досвічування – з весни, – каже Ленчук.

У таких високих теплицях може використовуватись також система зашторювання, яка виконує дві функції: влітку – затінювання, додатковий захист від надмірної сонячної активності, а взимку та періоди, коли температура опускається до мінусових значень – енергозбереження.

Маючи систему зашторювання, теплицю не потрібно забілювати, – додає експерт.

Окупність теплиці з подвійною плівкою, змонтованої зі всіма необхідними системами в Україні може бути від 3-5 років, але все залежить від комплектації та культури, яку вирощує фермер, розповів директор з виробництва польської компанії Farmer Пшемислав Носек, передає AgroTimes.

До основних систем управління процесами у теплиці експерт відносить затінення та теплоізоляцію, полив, туманоутворення, накачування плівки та лампи досвічування.

Під час вирощування культури є 5 найважливіших чинників: температура, вологість, світло, вентиляція і полив. Теплиця може контролювати їх всі, – зауважує Носек. – Для управління мікрокліматом сучасні технології дозволяють використовувати комп’ютерні сервоприводи. Все це в комплексі збільшує загальну ефективність вирощування у теплиці і в результаті прибуток господарства.

Зауважимо, експерти наголошують, що правильне розташування теплиці на дачній ділянці збільшує врожайність і продовжує термін її служби. Так, аби обрати найкраще місце для теплиці, потрібно знати кілька основних принципів. І не важливо, про який саме теплиці або парнику мовиться — правила для всіх садових теплиць однакові. Важливо забезпечити достатню освітленість і захист конструкції, інформує plastimet.

  1. Відстань від дерев і будівель
Новини за темою:  Спекотно вдень, але морозно вночі: яка погода чекає українців 29 квітня

Теплицю потрібно встановлювати на рівній ділянці вільній від дерев і господарських будівель. На теплицю не повинна лягати тінь, що відкидається сусідніми об’єктами. У цьому випадку рослини отримають максимум сонячного світла і тепла.

Достатня віддаленість парника від дерев і будівель також гарантує захист покриття теплиці від випадкових пошкоджень снігом, падаючими гілками і плодами. Особливо це стосується плодових дерев, від яких можуть постраждати теплиці зі скла. Падаючі яблука і груші здатні розбити або пустити тріщину в покрівельному склі. Заміна скла не вимагає багато часу і сил, але така ситуація небажана.

Не забувайте, що дерева, які сьогодні не становлять загрози для вашого парника і не відкидають на нього тінь, через п’ять років можуть накрити своєю кроною помітну частину теплиці.

Не можна встановлювати теплицю між двома будівлями. У таких проходах зазвичай з’єднання є протяги (ефект аеродинамічної труби). Це негативно позначається на рослинах.

Вільний простір навколо теплиці важливо ще й з погляду щоденного комфорту. При такому розташуванні теплиці вам буде комфортно обслуговувати рослини в ній і виконувати звичайні садові дії – косити траву навколо теплиці, провозити тачку і т. д.

Часто початківці садівники вирішують, що оптимальним місцем буде віддалений кут, де теплиця не буде нікому заважати. Але це в корені невірно: будуючи її на відшибі, ви позбавляєте себе можливості зручного та швидкого доступу. Треба пам’ятати про проведення комунікацій, водопроводу та іншого, збільшення відстані при цьому сильно позначається на вартості.

  1. Розташування теплиці по сторонах світу

Щоб сонце якомога довше і ефективніше висвітлювало вашу теплицю, треба встановити її довгу сторону у напрямку із заходу на схід. Таке розташування теплиці по сторонах світу найбільш оптимально. Рослини отримуватимуть сонячну енергію протягом всього дня. В іншому випадку, Тінь від торцевої (рівної) сторони буде падати всередину теплиці на рослини, цим самим перешкоджаючи їхньому освітленню.

Новини за темою:  Імпорт мороженої риби впав на 21%: чому українці їдять менше риби та що буде з цінами

Якщо на вашій дачі немає ділянки, яка ідеально підходить для установки теплиці, то перевагу слід віддати місця, на яке сонце світить в першій половині дня. Нічне повітря завжди прохолодний. І чим раніше сонячні промені його прогріють, тим буде краще рослинам в теплиці. При такому режимі обігріву тепло всередині теплиці збережеться до вечора.

  1. Поправка на клімат

При виборі кращого місця для установки теплиці важливо враховувати ще й ваш клімат. Якщо ви живете в жаркому регіоні і полуденне сонце обпалює все навколо, то краще, щоб другу половину дня ваша теплиця перебувала в тіні. Це захистить рослини від опіків і перегріву.

Зауважується, що знаючи ці нехитрі правила, ви зможете правильно поставити теплицю на ділянці і отримаєте справді багатий врожай.

Нагадаємо, у компанії IT-Lynx Haygrove Ukraine, що спеціалізується на виробництві електроніки, розробці програмного забезпечення та постачанні комерційного та промислового обладнання, оголосили про початок роботи над теплицями, у яких вирощуватимуть черешню.

На території об’єкта для тимчасового проживання ВПО у Миньковецькому старостинському окрузі Хмельницької області було урочисто відкрито нову теплицю площею 240 квадратних метрів.

У Львівській області побудують перший в Україні комплекс теплиць, який працюватиме із застосуванням геотермального тепла надр Землі. Відповідний меморандум підписала Львівська ОВА та компанія “Тріосан Холдинг Україна”, яка візьме на себе витрати.

Теплиця Опішнянської громади Полтавщини виростила перший урожай зеленої цибулі.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також