Новини / Фінанси     07 квітня 2020 17:04

Темпи поставки експорту пшениці з України впали утричі – Мінекономіки

Темпи поставок української пшениці на зовнішні ринки в квітні сповільнилися й наразі середньодобове відвантаження поставок за кордон складає 14 тис. тонн. Тоді як у березні цей показник становив 44 тис. тонн.

Міністерство повідомляє, що темпи поставок української пшениці на зовнішні ринки в квітні сповільнилися. Середньодобова ОТГ «Згідно з підписаним додатком до Меморандуму між Мінекономіки та асоціаціями, що представляють 99% експортерів і переробників пшениці, з метою стабілізації ринку, було домовлено встановити граничний експорт пшениці в поточному маркетинговому сезоні об’ємом в 20,2 млн т. Таким чином, протягом квітня- червня 2020 року для експорту доступними залишаються 2,3 млн.

Читайте: Вигідна ціна та якісний товар: переваги форвардної програми Соняшник

Також у міністерстві нагадали, що для стабілізації цін на борошно в «Державної продовольчо-зернової корпорації України» (ДПЗКУ) і ПАТ «Аграрний фонд» було закуплено 160 тис. т пшениці для внутрішньої переробки та реалізації на внутрішньому ринку, що дозволило виробити близько 128 тис . муки.

«Перераховані вище фактори дозволяють забезпечити внутрішній ринок пшеницею і виконати діючі експортні контракти», – додали в міністерстві.

Джерело: Міністерство розвитку економіки, торгівлі й сільського господарства України

Нагадаємо, раніше Володимир Зеленський зробив заяву щодо ймовірності введення дотаткових експортних обмежень.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також