Новини / Думки     20 лютого 2020 09:26

Технології, що змінили галузь корпоративних закупівель — Андрій Поляков

Автоматизація бізнес-процесів традиційно розглядається корпоративним сектором як засіб скорочення витрат і підвищення прибутковості бізнесу. Проте останніми роками відбулася трансформація, внаслідок якої автоматизовані системи управління бізнес-процесами стали ціннісною пропозицією для компаній. Керуючий партнер, директор компанії «Аладдін Системс" Андрій Поляков розповів про останні тенденції в галузі корпоративних закупівель».

«Такі технології, як хмарні рішення, аналітика процесів через професійні спільноти в соціальних мережах, грають велику роль у трансформації АСУ, — розпочав розмову Андрій Поляков. — Компанії, що мають конкурентну перевагу на сьогодні, спочатку використовують їх. Проте, якщо говорити про основні технології, які вже докорінно змінили галузь корпоративних закупівель, то насамперед варто виділити такі, як автоматизовані системи, хмарні рішення, сила різних платформ та великі дані в сукупності з аналітикою».

Які переваги отримує бізнес від використання, скажімо, автоматизованих систем?

Клієнти очікують, що підприємства будуть технологічно розвиненими та ефективними. Нині бізнес не бажає довго чекати і прагне вирішувати всі питання у найкоротші терміни. Це зумовило стрімкий розвиток автоматизованих систем. Будь-які процеси тепер можна вирішити на відстані, не витрачаючи при цьому багато часу. А це у свою чергу дозволяє підприємствам оптимізувати свій час, концентруючи увагу на більш нагальних проблемах. Автоматизація процесів стала новою тенденцією в секторі БПМ (бізнес-процес-менеджмент), пропонуючи створення високої вартості зі значною економією витрат і більш швидкою окупністю.

У чому полягає ефективність решти технологій, які згідно з вашими словами вже змінили галузь корпоративних рішень?

Наприклад, хмарні рішення адаптували процес зберігання даних, зробили його швидким, зручним та простим. Тож тепер на здійснення операцій пошуку чи обміну необхідною інформацією витрачаються лічені хвилини. Підприємства залишаються конкурентоспроможними, переміщуючи дані у хмару, тим самим позбуваючись необхідності в непотрібному просторі та сховищах, а також скорочуючи споживання енергії. Хмарні рішення економічні та рентабельні з точки зору витрат на інфраструктуру. Хмара стане основним посередником для постачальників ТМЦ та послуг у створенні специфічних для галузі можливостей і рішень, подвоївши переваги закупівельників.

Читайте: Що таке карантинний сертифікат і кому він потрібен – Вадим Чайковський

Щодо різних платформ, то потрібно розуміти, що часи телефонних дзвінків та електронного листування, які ще кілька років тому були головними каналами обміну інформацією, нині відходять у небуття. Наразі домінантними каналами зв’язку є месенджери, мобільні додатки, набирають силу платформи професійних співтовариств. Загалом останні досягнення у сфері комунікаційних технологій доволі швидко інтегруються в систему B2B.

Окремо хотів би звернути увагу на бізнес-аналітику в режимі онлайн. Це великий і критично важливий напрям у бізнесі, який може чітко розмежувати конкуренцію й дозволити організаціям зберегти або зайняти бажане положення. Метрики даних та інструменти для засвоєння і реалізації повязаних стратегій продовжать з’являтися найближчими роками, створюючи подальші коливання у світі управління закупівельними процесами.

Пане Андрію, ваша компанія «Аладдін Сістемс» має чималий досвід в індустрії закупівель і є одним із лідерів на ринку. Завдяки чому вдалося створити конкурентоспроможне підприємство?

Протягом останніх років на ринку України компанія «Аладдін Системс» позиціонується як визнаний лідер в експертизі закупівель, маючи свій інструментарій — інтелектуальну систему управління закупівлями APS Smart. В «Аладдін Сістемс» інновації — це не просто модне слово, а частина нашої організаційної спадщини, що була закладена ще у 2013 році й дотепер випереджає час. Цим меседжем ми згуртували всю команду «Аладдін Сістемс», що дозволило досягти таких відносин, які приносять цінність нашим клієнтам навіть за рамками контракту. Ми чудово розуміємо бізнес наших клієнтів, формуючи для кожного з них дорожню карту поліпшення «зони цінності», створюваної у кожній взаємодії.

Власне, наші клієнти і є підтвердженням цінності, яку ми надаємо їх бізнесу кожного дня. Гадаю, це і є найбільшим свідченням наших обіцянок щодо взятих на себе зобов’язань поза контрактом. Наразі у нас 70 клієнтів, серед яких Kernel, UkrLandFarming, «Астарта-Київ», Corum Group, UMG, lifecell, «Укртранснафта», Альфа-Банк, Правекс Банк, «Нова Пошта», «Оболонь», «Ятрань», «Рудь» тощо. У сьогоднішньому невизначеному світі навіть найкращий контракт не може передбачити, що зміниться завтра. Контракт може бути перетворений на ділову вигоду тільки через ціннісно орієнтовані відносини.

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!