Новини / Технології     04 липня 2019 10:02

Технології, яким підкорюється навіть цілина: як кримчанин збудував ефективний бізнес на Чернігівщині

Юрій Вилегжанін двічі втратив агробізнес — у Криму й Донецьку, але при цьому зберіг оптимізм і створив із нуля успішне господарство на цілинних землях Чернігівщини. Його принципом є ведення фермерської діяльності так, щоб отримання прибутку не йшло врозріз з якістю землекористування.

Landlord реалізує медіапроєкт «Німецькі технології на полях українських фермерів», завдяки якому ви зможете дізнатися про ефективний досвід ведення бізнесу.

У рамках цього проєкту пропонуємо унікальний кейс щодо застосування агротехнологій, яким поділився голова фермерського господарства «Північ Агро» Юрій Вилегжанін.

Сьогодні земельний банк компанії «Північ Агро» становить 6000 га, на яких вирощують кукурудзу, пшеницю, соняшник, ячмінь, сою, горох, картоплю. Це складні цілинні заплавні землі в Ніжинському і Куликівському районах Чернігівської області, які до Юрія Вилегжаніна ніхто не обробляв.

Щоб підняти ці землі, Юрій Вилегжанін виробив власну стратегію, яка передбачає ретельно продуману сівозміну та ефективні технології.

«Я не прихильник засівати всю площу однією культурою з міркувань отримання максимального прибутку, нехтуючи якістю, тому тримаю у сівозміні по шість-сім культур», — говорить голова «Північ Агро».

Головними культурами у «Північ Агро» є пшениця та ячмінь. Цього року в господарстві вирішили не сіяти сою, а віддати перевагу гороху: зручно, що його можна прибирати вже в липні та починати готуватися для посіву озимої пшениці.

Важливою культурою для підготовки ґрунту фермер вважає картоплю: «Близько 1000 га в мене припадає на осушені болота, і перші роки висіваю картоплю для збагачення ділянки калієм».

Маючи такі складні ґрунти, пан Юрій дуже відповідально підходить до питання підбору агрохімічних препаратів, від цього залежить доля всього врожаю. Вибір він зробив на користь BASF — це, за його словами, передові технології, багато з яких не мають аналогів. Тому господарство вже користується майже всією лінійкою препаратів.

«У деяких випадках можна користуватися діючою речовиною, яка є у генеричних препаратах, але треба мати на увазі, що більшість лінійки BASF взагалі не має аналогів. Взяти, наприклад, морфорегулятор Архітект™ — скільки було випробувань. Нам не потрібна вегетативна маса — це витрата добрив, засобів захисту рослин. Якщо соняшник виростає до двох метрів, це зайві витрати, потім потрібно ці «палки» з поля прибирати. Нам потрібен великий кошик, і препарат дає таку можливість, цього року будемо його пробувати. Ми подивилися приклади в інших господарствах, вони нас цілком задовольнили», — каже Юрій Вилегжанін.

Стратегічним партнером у постачанні насіння й агрохімічних препаратів Юрій Вилегжанін вважає «Ерідон».

Із новинок для «Північ Агро» цього року буде й препарат Адексар® СЕ Плюс для посівів ячменю. І, як каже господар, по ячменю вирішили перейти на протруйник Систіва®.

«Ми вже нікуди без систем Clearfield®, препаратів Євро-Лайтнінг® або Піктор®. Останній будемо використовувати по ріпаку. Адже є діючі речовини, які реально йдуть у ногу з часом», — додає пан Юрій.

Щодо ще однієї новинки від BASF — регулятора Медакс® Топ — пан Вилегжанін досі вагається. За його словами, хоче більше вивчити досвід аграріїв, які вже його застосували, подивитися на їх результати. Про м’яку дію препарату на рослини він чув і не виключає можливості, що обставини можуть скластися таким чином, що він буде терміново телефонувати менеджеру виробника з проханням привезти Медакс® Топ. Зараз йдуть дощі, встановилася тепла погода, зернові активно наганяють масу стеблин, і такий препарат може стати у пригоді.

Нагадаємо, що в медіапроєкті «Німецькі технології на полях українських фермерів» ви знайдете унікальні кейси агробізнесу і дізнаєтеся про ефективний досвід підприємництва в сільському господарстві. Зокрема, голова фермерського господарства «Північ Агро» Юрій Вилегжанін вже розповів, як йому вдалося за чотири роки з нуля побудувати господарство в Чернігівській області без жодних фінансових дотацій від держави.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також