Новини / Технології     03 жовтня 2019 15:09

В Україні встановили світовий рекорд із врожаю сорго

Рекорд не офіційний, але урожай українського сорго значно перевищує середню врожайність цієї культури в США. Досягнення стало можливим завдяки особливій технології вирощування.

Про це повідомляє Agronews.

Власний же світовий рекорд урожайності сорго, яке встановило минулого року, перевершило фермерське господарство з Рокитнянського району, що на Київщині. Якщо торік на полях фермера Юрія Тимбая зібрали по 14,1 т/га сорго, то цьогоріч — 18-20 т/га. Рекорд не офіційний, але високе досягнення українського аграрія підтвердили американські партнери, оскільки у США середня урожайність цієї культури нижча рівня 14 т/га, розповідає Ярослав Бардін, генеральний директор товариства «Укрсорго».

За словами Ярослава Бардіна, високих урожаїв вдається досягти особливій технології вирощування сорго та інших просапних культур, а також вмінню регулювати ріст бічних пагонів.

Читайте: Альтернативою кукурудзі може стати сорго

Сорго, так само, як і пшениця, має здатність до кущення, і якщо раніше основний урожай забезпечувався за рахунок центрального пагона, то за технологією Ярослава Бардіна, у певний період вегетації треба підживлювати рослини спеціальним прикореневим препаратом, що сприяє збільшенню генеративної частини бокових пагонів майже удвічі. Якщо до застосування цього прийому їхня вага становила 30-35 г, то зараз — 65-70 г. Саме за рахунок цього урожайність культури зросла удвічі. Ярослав Бардін повідомив, що він одержав патент на технологію вирощування широкорядних культур, яка охоплює кукурудзу, соняшник, сорго, нут, ріпак та інші.

Технологія передбачає вузькорядний посів твін-роу (здвоєним рядком), при цьому збільшилася площа живлення, воно стало позакореневим, витрати на нього зменшилися на 30%, але врожайність зросла на 40%. Технологія універсалізована для всіх просапних культур, обробіток, сівба проводяться тими ж агрегатами, вносяться ті ж гербіциди, інсектициди, але в різних нормах, і в різний час. Фермерське господарство планує з наступного року продавати ліцензію на використання цієї технології.

Landlord раніше повідомляв, що український фермер встановив світовий рекорд зі збору сорго.

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також