НовиниТехнології

Клуб новаторів агробізнесу: як вода впливає на ефективність ЗЗР

Застосування ЗЗР значною мірою впливає на якість кінцевої продукції, а відтак і на її витратну
частину. При цьому, добротність води, що застосовується для розчину, відіграє значну роль. Про це свідчать результати досліджень науковцями BASF. У робочому розчині, що наноситься, основну частину складає вода, тому нерідко причини погіршення ефективності препаратів варто шукати саме у воді, де фізико-хімічні показники (рН, жорсткість, органічні речовини, механічні домішки тощо) не відповідають необхідному рівню. Крім того, дієвість ЗЗР також залежить і від температурного режиму води.

Науково доведено, що переважна більшість ЗЗР болюче реагують на зміни pH-води. Так, наприклад, навіть невеликі зміни в pH, де нормою вважається показник від 4 до 9, викликає деградацію ЗЗР або гідроліз, що суттєво зменшуватиме їх технічну ефективність.

Утім, підготовка води (перевірка рН, жорсткості і за необхідності – корегування цих показників)
дозволяє обійти «водяну пастку». Не менш актуальна тема – використання менших об’ємів води для розчину ЗЗР.

ЧитайтеОнлайн моніторинг кількості зерна в елеваторах: Держреєстр запускає нову послугу

Німецькі науковці провели виробничий дослід із Ксеміум®-вмісним фунгіцидом Пріаксор™, де порівнювали концентрацію діючої речовини в біомасі рослин пшениці за різних норм витрати робочого розчину (100 л/га та 200 л/га), різних швидкостей (14 км/год та 5 км/год відповідно) та типів форсунок (інжекторні та щілинні). Результати показали, що концентрація діючої речовини в біомасі пшениці за застосування зменшених норм води (100 л/га) не змінилася. Цьому сприяло правильне налаштування обприскувача та інноваційна рецептура формуляції препарату Пріаксор™, що забезпечила утримання, перерозподіл та проникнення в тканини рослин.

Нагадаємо, що більш широко тематика впливу фізико-хімічних властивостей води на ефективність ЗЗР з урахуванням наукових та практичних досліджень буде обговорюватися на вже традиційному засіданні Клубу новаторів агробізнесу, яке відбудеться 17 грудня під Києвом.

Раніше повідомллося, чому аграріям варто використовувати технологію xarvio™ .

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку