18 травня Світовий банк оголосив план дії для запобігання глобальній продовольчій кризі. Задля цього розробляються нові проєкти з іншими країнами та доповнюються наявні. Сумарно на підтримку цих проєктів планується виділення $30 млрд. Фінансування буде направлено на виробництво продуктів харчування та добрив, сприяння розширенню торгівлі, покращення продовольчих систем та підтримку особливо вразливих виробників.
Про це йдеться в заяві Світового банку на сайті.
“Ріст інфляції на продовольство зараз вже набрав глобальний характер і має руйнівні наслідки для найбідніших та найуразливіших”, – сказав президент Групи Світового банку Девід Малпасс. “Для інформування та стабілізації ринків надзвичайно важливо, щоб країни чітко заявляли про майбутнє збільшення виробництва у відповідь на вторгнення Росії в Україну. Країни повинні докладати спільних зусиль для збільшення постачання енергії та добрив, допомогти фермерам збільшити посіви та врожайність сільськогосподарських культур, а також скасувати політику, яка блокує експорт та імпорт, перенаправляє продукти харчування на біопаливо або заохочує непотрібне зберігання”.
Детальніше про основні пріорітети:
- Підтримка виробництва та виробників, а саме вжиття заходів для підвищення виробництва в наступному сезоні шляхом усунення бар’єрів у торгівлі сировиною, зосередження уваги на більш ефективному використанні добрив та перепрофілювання державної політики та видатків для кращої підтримки фермерів і виробництва.
- Сприяння торгівлі шляхом створення міжнародного консенсусу (G7, G20, інші) та обмеження експортних зобов’язань, через котрі відбувається ріст цін на продовольство. А також зменшити обмеження на імпорт, які перешкоджають виробництву в країнах, що розвиваються.
- Розширення програм соціального захисту вразливих домогосподарств.
- Інвестування в стабільну продовольчу безпеку шляхом зміцнення систем протидій зростаючим ризикам, торговельним перебоям та економічним хвилям
Довідка. У 2007-2008 роках Світовий банк отримав досвід в реагуванні на глобальну кризу та створив тимчасові програми для врегулювання проблеми. З того часу працює Глобальна програма сільського господарства та продовольчої безпеки (GAFSP), яка є чинним фінансовим посередницьким фондом, призначеним для покращення продовольчої безпеки в країнах з низьким рівнем доходів і може бути поповнена для фінансування реагування на поточну глобальну продовольчу кризу.
Нагадаємо, депутати Європарламенту домовилися про припинення імпортних мит для України.
Марковська Катерина
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!