Новини / Ринок землі     08 травня 2018 15:58

Світовий Банк прогнозує подорожчання землі втричі після зняття мораторію


Директор Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен вважає, що у випадку зняття мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення ціни на землю зростуть до $3-3,5 тис. за га в порівнянні з $1-1,5 тис доларів, які діють нині. Про це вона заявила в інтерв’ю Bloomberg, повідомляє «Економічна Правда».

«Бізнес готовий платити більше за визначеність і можливість уникнути інвестиційних ризиків. Технічна робота зі зняття мораторію в Україні фактично завершена», – зазначила С.Кахконен і наголосила, що це призведе до збільшення фінансової допомоги Україні.

Також у публікації Bloomberg ідеться про те, що українські землевласники отримують найнижчу ціну за оренду землі в Європі при тому, що якість українських грунтів – одна з найвищих у світі.

Але уряд затягує питання ринку землі перед виборами задля уникнення репутаційних ризиків.

«Політики використовують мораторій, щоб «захищати селян», хоча насправді просто намагаються отримати електоральні дивіденди», – сказав у інтерв’ю Bloomberg перший заступник міністра аграрної політики Максим Мартинюк.

С.Кахконен вважає, що мораторій на продаж землі сільськогосподарського значення обходиться економіці України в мільярди доларів втраченої продуктивності та відрахувань у бюджет.

«Безумовні переваги української економіки не реалізовані через мораторій. Агросектор, що є лідером експорту соняшникової олії, сформований за Радянського Союзу, нині не може розвиватися та стримувати корупцію», – каже вона.

7 грудня минулого року Верховна Рада продовжила мораторій на продаж землі.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також