Новини / Ринок землі     19 березня 2018 09:42

Світовий банк: Економічний потенціал України не реалізовано через відсутність ринку землі


Україна може зрости за рахунок розвитку сільського господарства. Так вважає глава представництва Світового банку в Білорусі, Молдові та Україні Сату Кахконен, повідомляє «Гордон», цитуючи інтерв’ю Сату Кахконен «Новому времени».

«Вас називали житницею Європи. Але потенціал вашого сільського господарства ще не реалізований. Перш за все, через відсутність ринку землі. Звичайно, потрібно ще зробити так, щоб в країну повірили інвестори. Це стосується і Світового банку. Ринок необхідний для того, щоб ми почали інвестувати в сільське господарство: транспортну інфраструктуру, зрошення тощо», – підкреслила вона.

За даними Національного банку України, ріст реального ВВП України у 2017 році становив 2,1%. Moody’s очікує зростання ВВП України на 3,5% в 2018 році. Експерти Світового банку прогнозують зростання на 4% у 2019-му і 2020 роках. Голова представництва Світового банку також заявила, що в України є потенціал рости швидше світової економіки, але для цього повинні тривати реформи.

«Україна може зрости за рахунок відкладеного зростання. Через кризу 2014-2015 років ВВП країни значно знизився. Зараз економіка відновилася, але економічне зростання поки що скромне, на рівні 2%. Це означає, що рівень доходів населення ще не повернувся на докризовий рівень. У країни є потенціал для того, щоб рости швидше світової економіки, але тільки за умови продовження реформ», – зазначила вона.

Читайте також