Новини / Технології     17 липня 2019 11:16

Супутники на службі в аграріїв: планування посівної за допомогою EOS Crop Monitoring

EOS Crop Monitoring зібрала інтегровану базу даних про історію посівних площ України і погодних умов протягом трьох останніх років. На її основі аграрії зможуть аналізувати стан полів та враховувати специфіку окремої ділянки землі й району загалом для планування майбутніх робіт.

Можливості застосовувати космічні технології в агро реалізовані в межах хмарного сервісу для стеження за станом культурних рослин, який надає оперативну картину NDVI по всій країні.

Аграріям доступні знімки головних орбітальних супутникових місій нашого часу. На їхній основі відтворено інформацію про здоров’я рослин протягом кількох років, а також вичерпну історію того, що вирощували на полях у минулому.

Платформа автоматично визначає головні види культур. Аналіз супутникових знімків, проведений у червні EOS Platform спільно з Інститутом космічних досліджень НАНУ ДКАУ, дозволив виявити раніше не враховані посіви озимого ріпаку в кількох областях України.

Читайте: Космічний моніторинг земель: 20% посівів ріпаку в областях не враховано

Загалом Україна налічує 41,5 млн га посівних площ, які становлять 70% території всієї держави. Це 30% аграрної площі всього Євросоюзу та 2,1% світового земельного банку. Також на Україну припадає приблизно 25% глобальної площі чорнозему, і це навіть не європейський, а, знову ж таки, світовий показник.

«EOS Crop Monitoring має на меті стати однією з ключових ланок для переходу українського аграрного сектора до методів точного землеробства та виходу на ключові позиції у світовому експорті аграрної продукції», – відзначає директор з розвитку бізнесу Олександр Сакаль.

Головна функція платформи – це моніторинг стану посівів за допомогою технології Remote Sensing та індексів вегетації. У комплексі вони аналізують рівень відображених і поглинутих сонячних променів і позначають стан культур фільтрами різного кольору. Добрий стан рослинності відзначається насиченим зеленим забарвленням, тоді як низький рівень – жовтим та червоним.

Окрім супутникових даних, EOS Crop Monitoring також надає метеорологічну інформацію. У рамках платформи можна переглянути прогноз температурних умов, опадів та вологості, а також проводити порівняльний аналіз температур, опадів і ситуацій, що створюють загрозу для культур. Це зокрема заморозки, загибель озимих та теплові удари. Також можна порівнювати показники окремих аграрних територій із середніми показниками всього району.

Як повідомляв Landlord, завдяки поєднанню штучного інтелекту та високоточних супутникових даних програма EOS Crop Monitoring відкриває можливості детальної аналітики стану полів. Віднині спостерігати за тим, що відбувається на полі, можна в режимі онлайн.

Читайте також