Новини / Техніка     26 листопада 2018 10:18

Росія відкрила Керченську протоку для торгових суден


Росія відкрила прохід Керченською протокою. Близько 150 цивільних суден чекали майже добу на її відкриття. Увечері 25 листопада російські військові захопили три українські кораблі та поранили шість військовослужбовців.

Про це повідомляє Інтерфакс та прес-служба Військово-Морських Сил України.

Вранці 26 листопада гендиректор Кримських морських портів Олексій Волков повідомив, що Росія відновила рух цивільних суден Керченською протокою. Та зазначив, що прохід був закритий з міркувань безпеки.

Керченську протоку Росія закрила 25 листопада.  Тоді росіяни пояснили це посадженим на мілину танкером. Прохід каналом очікували близько 150 цивільних суден.

Того ж дня вранці в районі протоки троє військових українських кораблів здійснювали плановий прохід з порту Одеси до Маріуполя. В районі Керченської протоки їх почали супроводжувати російські військові судна та вимагати зупинитися, протаранили буксир. Коли українські кораблі продовжили виконувати своє завдання, над ними піднялися російські бойові вертольоти. Увечері російські катери почали стріляти по українських суднах, поранили шість військовослужбовців Військово-Морських Сил ЗС України та захопили  кораблі.

Читайте: Перевезення зерна Дніпром: в Ізмаїлі збудують 8 нових барж

У Міністерстві Збройних сил України назвали дії росіян агресією та заявили, що окупанти порушили міжнародне право. У Росії  наполягають на тому, що українські військові вторглися у  “російські територіальні води”.

Як раніше повідомляв LANDLORD, в Азовському морі на глибині 10 метрів затонула російська баржа з пшеницею. На дно пішло майже 3300 тонн зерна. Людей на судні не було.

Читайте також