Новини / Фінанси     13 березня 2019 16:26

Суд заблокував купівлю Веревським морпорту й олійного комбінату в Іллічівську

Фінансова компанія «Скай» Андрія Веревського з пропозицією 906 млн грн вийшла переможцем аукціону з продажу морпорту й ОЖК в Іллічівську. Проте суд заборонив оформляти результати торгів, оскільки на продаж було виставлено пул активів неплатоспроможного Дельта Банку.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Таке рішення суд прийняв 5 березня, тоді як торги відбулися 6 березня. За даними судового реєстру, суд заборонив ФГВФО проводити електронний аукціон й оформляти результати торгів з продажу пулу активів неплатоспроможного Дельта Банку. Підстава для заборони – «включення в пул активів припиненого зобов’язання».

Читайте: Дельта Вілмар СНД збудує завод для переробки сої в порту Південний – АМПУ

Балансова вартість морпорту в Іллічівську та Іллічівського олійно-жирового комбінату – 4,88 млрд грн, стартова ціна на них – 897,2 млн грн, мінімальна – 179,4 млн грн. Виставивши суму 906,2 млн грн, перемогла на торгах фінансова компанія «Скай», кінцевим бенефіціаром якої є засновник «Кернела» Андрій Веревський.

Landlord раніше повідомляв про те, що Кернел за $64 млн купив найпотужнішого після УЗ залізничного оператора.

Фінанси        03 серпня 2019 12:18

Кернел може залучити від ЄБРР кредит у розмірі $80 млн

Компанія Кернел має шанс залучити кошти в рамках синдикованого кредиту на фінансування оборотного капіталу.

Про це повідомляє InVenture.

Кредит від Європейського банку реконструкції та розвитку повинен допомогти компанії Кернел профінансувати оборотний капітал, що пов’язано із заготівлею, зберіганням, транспортуванням і реалізацією зерна на експорт.

Читайте: Українську пшеницю вперше відправили у Еквадор

За інформацією ЄБРР, наразі  проект – на стадії розгляду концепції, а рішення по ньому може бути прийнято 4 вересня 2019 року.

Як відзначили у банку, загальна вартість проекту становить $300 млн.

Landlord раніше повідомляв про те, що Кернел почав поставляти в Китай особливий вид олії.

Поділися

Логістика        01 серпня 2019 08:19

Кернел, Агропросперіс та інші потрапили під конвенції УЗ на перевезення зерна

УЗ обмежила відвантаження зернових у зерновозах власного й орендованого парку в напрямку морського порту Чорноморськ та Миколаївського морського порту, ввівши конвенції для низки компаній на період  з 31 липня до 3–4 серпня.

Про це повідомляє AgroPortal з посиланням на інформацію Укрзалізниці.

Так, з 31 липня до 3 серпня на портових станціях Чорноморськ і Чорноморськ-експорт введені конвенції на відвантаження зернових для ТОВ Трансбалктермінал, Кернел-Трейд та Інерко Трейд С.А.

Читайте: Українські аграрії можуть втратити частину врожаю через транспортний колапс – Олександр Криворучко

Тимчасові обмеження введені для відправлення зернових на станції Жовтнева і Жовтнева-Експорт. З 31 липня до 3 серпня заборонено відправляти зерно компанії Аскет Шиппінг, з 31 липня до 4 серпня – ТОВ МСП Ніка-Тера, ТОВ Українська зерноторгова компанія, Orsett Tradin, Кернел-Трейд, Агропросперіс, Sierents Global Merchants, ТОВ Луї Дрейфус Компані Україна, CHS, Oskondi Ventures Limited, GrainCorp та Ілта агрібізнес.

Landlord раніше повідомляв про те, що останнім часом Укрзалізниця максимально обмежила доступ до залізничної інфраструктури представникам малого та середнього аграрного бізнесу. Валерій Ткачов апелює до АМКУ.

Поділися

Трейдинг        15 липня 2019 08:31

Кернел почав поставляти в Китай особливий вид олії

На полицях китайських магазинів з’явився новий високоякісний продукт українського виробництва – рафінована дезодорована виморожена олія з пресової соняшникової олії компанії «Кернел», вироблена на Приколотнянському ОЕЗ.

Про це повідомляє АПК-Информ.

Головною особливістю нового виду олії («Чудовий смак») є те, що вона виготовлена з пресової олії з дотриманням спеціальних технологічних режимів роботи обладнання.

Читайте: Україна просуватиме в ЄС новий бренд – мед питний

За словами директора Приколотнянського ОЕЗ Сергія Кириченка, китайський споживач готовий відмовитися від звичайної олії, віддаючи перевагу якісному, екологічно чистому продукту українського виробництва.

Запит на виготовлення нового виду олії надійшов від китайської компанії Sinopharm у 2018 р. Оскільки Приколотнянський ОЕЗ уже кілька років виробляє соняшникову олію для Китаю і готовий до нових вимог, підготовка до виробництва олії «Чудовий смак» для китайського ринку не зайняла багато часу.

Landlord раніше повідомляв про те, що вперше у світі Кернел керуватиме логістикою зерна за допомогою штучного інтелекту.

Поділися

Фінанси        13 червня 2019 12:47

Аукціони на оренду землі принесли бюджетам додаткові 70 млн гривень

Усього в результаті аукціонів, які провів OpenMarket (ДП «СЕТАМ») до місцевих бюджетів залучено 105 млн грн.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на прес-службу ДП «СЕТАМ». З початку року OpenMarket провів 1349 електронних торгів на право оренди землі.

Аукціони вже довели свою ефективність, адже понад 70% від залучених 105 млн грн надійшло завдяки ціновій конкуренції під час торгів.

«Перевага електронних торгів полягає у їх високій конкурентності. Тож загальна сума продажу досягла 105 611 859 грн. Завдяки підвищенню ціни до місцевих бюджетів додатково надійшло майже 70 млн грн», – наголосив генеральний директор ДП «СЕТАМ» Віктор Вишньов.

Читайте: За борги на електронних торгах СЕТАМ продає за 106 млн грн елеватор на Дніпропетровщин

Віктор Вишньов наголосив, що торги з продажу оренди землі відбуваються виключно з використанням сучасної технології Blockchain, яка унеможливлює будь-які маніпуляції та корупційні ризики.

Як повідомляв раніше LandLord, електронні земельні торги на платформі «СЕТАМ» запровадили з вересня 2018 року.

Поділися

Фінанси        12 червня 2019 07:46

Кернел купує олійножирові активи Дельта Банку на 5 млрд грн

Фінансова компанія «Скай», кінцевим бенефіціаром якої є засновник Кернела Андрій Веревський, з пропозицією 182,5 млн грн стала переможцем аукціону Фонду гарантування з продажу пулу активів Дельта Банку на 4,85 млрд грн. Дисконт у цій угоді становитиме 96,2%.

Про це повідомляє ресурс Finbalance.

Відзначено, що протокол за підсумками аукціону, який проходив 7 червня, між ФГВФО і ТОВ «ФК “Скай”» ще не підписаний.

Читайте: Ректор, журналістка та пастир: кого веде Аграрна партія в Раду

У забезпеченні за кредитами перебувають «об’єкти з переробки сільгосппродукції», розташовані в Одеській області:

  • 39 тис. м² промислової нерухомості;
  • діючий олійножировий виробничий комплекс з обладнанням, з доступом до залізничної колії та морського транспортного порту;
  • 5,43 га земель з цільовим призначенням для розміщення олійножирового комбінату;
  • діючий олійножировий комбінат з виробництва маргарину, кулінарних та кондитерських жирів, соняшникової олії та майонезу (площа 5,34 га).

Landlord раніше повідомляв про те, що в новому сезоні логістична ланка компанії Кернел повністю переходить на координування роботи за допомогою штучного інтелекту. Імітаційна модель поставок у світі не нова, але в агробізнесі Кернел став першим, хто перевів усю логістику на інформаційні технології.

Поділися
Показати ще