Новини / Логістика     19 лютого 2019 17:56

Кернел за $64 млн купив найпотужнішого після УЗ залізничного оператора

Одна з дочірніх компаній агрохолдингу «Кернел» придбала 100% акцій потужного залізничного оператора «Рейл Транзит Карго Україна» («РТК-Україна»). Купівля всього статутного капіталу обійшлася компанії в $64 млн. Через борги «РТК» кінцева вартість угоди становила $49 млн.

Про це повідомляє прес-служба «Кернел».

Найбільший після «Укрзалізниці» приватний залізничний оператор «РТК-Україна» мав у своєму розпорядженні біля 3 тис. вагонів-зерновозів. Це робило його найпотужнішим приватним власником зерновозів в Україні. Тепер вагони стали власністю агрохолдинга.

«Кернел» планує доставляти в хоперах зерно власного виробництва до морських та річкових портів. За словами гендиректора компанії Євгена Осипова, це дасть змогу не переривати роботу в сезон через дефіцит рухомого складу та безперебійно доставляти продукцію. Купівля «РТК» допоможе вирішити низку логістичних проблем.

ЧитайтеКернел заявив про $500 млн інвестицій у 4 проекти

«2019-го компанія планує реалізувати рекордні обсяги експорту зерна та наступного сезону вдвічі наростити потужності з перевалки після введення в експлуатацію нового зернового терміналу в морському порту «Чорноморськ»», – пояснює гендиректор.

Напередодні «Кернел» запропонував агрокомпаніям об’єднуватися в перевезенні зерна та створювати власну альтернативну залізницю. На думку ініціаторів проекту, це допоможе зменшити збитки через дефіцит вагонів УЗ. Перший спільний потяг у січні 2019-го вже доправив продукцію в порт «Чорноморськ». На платформі для створення “залізниці” вже зареєструвалися такі компанії, як Астарта, МХП, Агропросперіс, Суффле Агро та інші. Проте поки новими можливостями скористалися лише сам Кернел і Almeida Group.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також