Новини / Кейси     28 грудня 2019 12:35

Стебла земляної груші замість дров: українець експортує паливні гранули до ЄС

Пелети зі стебел земляної груші виготовляє на Івано-Франківщині Василь Стеф’юк. Невибаглива рослина дуже вигідна для твердого палива. Адже З гектара сухої біомаси топінамбура виходить 10 тонн пелет.

Про це повідомляє Kurs.if.

15 років уже виробляє тверде паливо з топінамбура мешканець Прикарпаття Василь Стеф’юк. З гектара отримуємо 10 т паливних гранул, енергетична цінність яких прирівнюється до 7000 м3 газу й успішно експортує свою продукцію до країн ЄС та Азії.

«Маємо господарство на Івано-Франківщині, де вирощуємо топінамбур на площі 20 га, – розповідає фермер.

Вирощуванням топінамбура, або, як її ще називають, земляної груші Василь Стеф’юк вирішив тому, що ця рослинна невибаглива й може рости на одному місці багато років.

«Топінамбур можна вирощувати в монокультурі, він добре росте на одному місці протягом 30 років без сівозміни, невибагливий до ґрунтів, не боїться засухи та не потребує великих затрат, щоб виготовити тверде паливо», – говорить Василь Стеф’юк.

Придивитися до земляної груші фермера спонукали масове вирубування лісів та дорожчання опалення.

«Деревину з енергетичної тополі, верби та павловнії заготовляють після трьох-чотирьох років вирощування. Біомасу з міскантуса збирають на третій рік росту, тоді як стебло в топінамбура виростає за один рік. Із усіх біоенергетичних культур я обрав топінамбур для виготовлення твердого палива, бо він дає швидкий заробіток», – пояснює В.Стеф’юк.

Нині його підприємство кооперується з іншими українськими підприємцями, що вирощують топінамбур на площі 200 га. У цю групу входять дрібні та середні виробники.

Читайте: $50 та година на догляд: на Львівщині фермери вирощують черв’яків

Із грудня по травень стебла топінамбура фермери висушують на пні до вологості 10–20%, за рахунок цього економлять на сушінні однієї тонни сирої біомаси 10–15 євро.

Кормозбиральний комбайн підбирає, подрібнює сухі стебла топінамбура та завантажує сировину в причіп.

З цих стебел далі виготовляють твердопаливні гранули. З гектара сухої біомаси топінамбура виходить 10 т пелет.

Собівартість виробництва пелет із сухого стебла топінамбура становить 15-20 євро за тонну, з відходів деревини – 40–45 євро.

Український фермер експортує гранули до Лівану, Польщі, Німеччини. Пелети купують промислові підприємства, навіть тепличні виробники для систем опалення, щоб здешевити виробництво овочів у зимово-весняний період.

Також із подрібненого сухого стебла топінамбура виготовляють брикети високої щільності, з підвищеною стійкістю до вологи, які продають людям для опалення осель.

Гранули топінамбура використовують не тільки для систем опалення, вони є гарною підстилкою для тварин і птиці. Деякі птахівничі господарства вже використовують пелети як екопідстилку.

Landlord раніше повідомляв, що американська авіакомпанія хоче робити біопаливо з лісової підстилки.

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також