Новини    28 січня 2024 20:53

Старі приміщення перебудують на безбар’єрні простори: що пропонують

Необхідність створення таких Центрів зумовлена тим, що під час повномасштабної війни українці щодня живуть під впливом стресу і негативних емоцій. Часто мешканці громад (особливо в малих населених пунктах) не мають доступу до кваліфікованої психологічної допомоги. У центрах життєстійкості вони зможуть її отримати

23 січня Уряд ухвалив Порядок організації діяльності та забезпечення функціонування центрів життєстійкості.

Кожна територіальна громада може організувати центр життєстійкості – простір, у якому фахівці надаватимуть психосоціальну підтримку особам та сім’ям, які проживають на території. Наявність таких центрів також дасть можливість громаді ефективно організувати роботу зі своїми мешканцями: зекономити час людини і фахівців на пошук інформації, направляти їх до відповідних спеціалістів або органів та установ, показати найкоротший шлях до потрібної послуги.

Крім того, центри життєстійкості покликані посилити локальне волонтерство та допомогти місцевим ініціативам у реалізації волонтерської діяльності.

Кошти на фінансування центрів надає держава, місцева влада забезпечує приміщення та організовує роботу центрів.

Необхідність створення таких Центрів зумовлена тим, що під час повномасштабної війни українці щодня живуть під впливом стресу і негативних емоцій. Часто мешканці громад (особливо в малих населених пунктах) не мають доступу до кваліфікованої психологічної допомоги. У центрах життєстійкості вони зможуть її отримати.

Мета Мінсоцполітики, яке реалізує цю ініціативу, – навчити людей справлятися зі стресовими ситуаціями, давати раду собі та близьким, посилити волонтерство на місцях, а отже – згуртувати громади.

В межах проєкту особлива увага приділяється розвитку батьківських навичок та догляду за дітьми. А також – психологічній роботі з військовослужбовцями, ветеранами і їхніми родинами, підтримці ВПО та інших незахищених верств населення.

Кожен з таких просторів облаштований за принципами безбар’єрності, інклюзивності та безпеки.

Будь-яка територіальна громада України може подати свою заявку на участь у проєкті. Строки подання заявки оновлюються на сайті Міністерства соціальної політики . Єдина умова для територіальних громад – підготувати та утримувати приміщення для надання послуги.

Урбан-бюро Big City Lab презентувало просту інструкцію, як перетворити старі приміщення на комфортні та безбар’єрні простори, не витрачаючи на це багато коштів та зусиль. Команда розробила спеціальний посібник-путівник.

Новини за темою:  Коваль закликав бізнес Данії інвестувати в агросектор України та створювати спільні бренди

Посібник безплатний та містить рекомендації з облаштування просторових рішень з урахуванням психологічного комфорту та найдрібніших деталей, що допоможуть зробити простір безбар’єрним.

У Мінсоцполітики зазначили, що для розуміння потреб мешканців громад та загальної затребуваності проєкту, було проведено дослідження. За його результатами, 64% респондентів (близько 1 600 опитаних) мають низький рівень емоційного добробуту. Проте для більшості опитаних можливість оплатити послуги психолога (для себе чи для близьких) майже відсутня. Адже 62% опитаних можуть дозволити собі лише їжу. При цьому, потреба у спілкуванні, у тому, щоб знайти коло тих, хто зрозуміє і підтримає, стоїть гостро серед різних категорій громадян.

Нагадаємо,

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...