Новини / Садівництво     24 січня 2022 15:05

Стало відомо куди експортується майже 90% української черешні

Ринок черешні в Україні є зростаючим з виробничого погляду

У 2020-2021 роках експорт черешні значно скоротився, натомість збільшився її імпорт до України. Плоди завозили з Узбекистану, Греції, Молдови, Сирії, Азербайджану. Про це заявила виконавча директорка «Асоціації ягідників України» Олена Каіжен під час форуму «Кісточкові в Україні: поточний стан та перспективи розвитку».

«Ринок черешні в Україні є зростаючим з виробничого погляду. 89,5% української черешні експортується до Білорусі. Потім її продають до РФ, інших країн. Хочеться, щоб українські виробники мали прямі контакти з покупцями. Фокусні країни для експорту — Німеччина, Велика Британія та Австрія. Німеччина — великий ринок, цікаво виходити на хаби, дилерів напряму», — зазначає Олена Каіжен.

За її словами, європейські покупці обирають переважно європейські сорти. Для експорту потрібно мати сертифікацію Global G.A.P., на деякі ринки, зокрема Німеччини, потрібен також GRASP.

Також цікавими є ринки Китаю та Кореї, де цінують великий розмір ягід (32+). Досягти цього допоможе правильна обрізка та вибір відповідних сортів. Проте відсутність узгоджень фітосанітарних вимог при експорті черешні між Головним митним управлінням Китаю та Держпродспоживслужбою України з 2018 р. є суттєвою перепоною для постачання ягід до КНР.

Раніше Landlord повідомляв які українські ягоди найвигідніше експортувати в Китай.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також