Новини    20 грудня 2021 13:00

Стало відомо, коли стабілізуються ціни на молоко

Очікується, що стабільність цін на молокосировину триматиметься щонайменше протягом січня наступного року

Ціни на молокосировину прогнозовано залишаються на попередніх рівнях – така стабільність триває вже півтора місяця. В найближчому майбутньому змін також не очікується. Про це повідомив аналітик Асоціації виробників молока Володимир Андрієць, передає Agrotrend.

Підтримку переробній галузі певною мірою надало зростання цін на молочну продукцію на полицях: мережі під тиском низки чинників, особливо енергетичного та глобальної інфляції, консолідовано вирішили прийняти підвищені закупівельні ціни.

Очікується, що стабільність цін на молокосировину триматиметься щонайменше протягом січня наступного року. Середні ціни сирого молока (без ПДВ): екстраґатунок – 10,95 грн/кг, вищий – 10,82 грн/кг, перший – 10,46 грн/кг. Середньозважена ціна трьох ґатунків – 10,74 грн/кг.

Середні ціни на великі та середні партії молокаекстраґатунку по регіонах (без ПДВ): північ – 11,08 грн/кг, центр – 11,1 2 грн/кг, південь – 11,2 грн/кг, схід – 11 грн/кг, захід – 11,1 грн/кг.

Довідка. За останні 10 місяців цього року валовий надій молока 2021 року склав 7,5 мільйонів тонн, що на 6% менше, ніж за аналогічний період 2020 року. Це сталося через падіння виробництва в господарських населеннях (на які припадає 69,5% всього молока виробленого в країні, інші відсотки – на промисловий сектор). Нагадаємо, за підсумками трьох кварталів 2021 року, виробництво молока усіх видів в Україні скоротилося на 6,1%.

Усього ж виробили 5 млн 222,6 тис. т молока. Однак це на 7,2%, менше, ніж в аналогічний період минулого року.

Раніше Landlord повідомляв, що в Японії доведеться “знищити” велику кількість молока. 

Владислава Михайленко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...