Новини / Аналітика     15 вересня 2019 17:22

США VS Китай: глобальний ринок лихоманить

Так, вже повелося з початку президентства Дональда Трампа, що твіттер голови держави часто дивує гравців глобального ринку. Наприклад, у середині серпня Президент США раптово написав, що «як завжди, Китай сказав, що буде закуповувати великі партії у наших чудових американських фермерів. Але поки вони не зробили того, про що говорили. Можливо, це зміниться».

Тут потрібно згадати, що кількома днями раніше міністерство комерції КНР заявило про зовсім протилежні кроки, а саме про припинення закупівель сільгосппродукції китайськими державними компаніями. У відомстві пояснювали, що дана міра є відповіддю на введення США мита у 10% на китайські товари на $ 300 млрд. з 1 вересня цього року. Представники Китаю стверджували, що подібне рішення американців серйозно порушило домовленості, досягнуті на зустрічі голови КНР Сі Цзіньпіна і президента США Дональда Трампа в японській Осаці в рамках саміту G20.

Читайте: 150 робочих місць та жіноча футбольна команда: як господарство Берестівець побудувало село європейського рівня

Скринька відкривалася просто. Виявилося, що твіттер Трамп таким химерним способом презентував рішення президента США відкласти введення мит до грудня. Правда, згодом американський високопосадовець пригрозив світу ще й виходом Сполучених Штатів з СОТ.

«Ми вийдемо, якщо будемо змушені зробити це. Ми знаємо, що вони роками дурили нас, і більше подібне не повториться».

Нагадаємо, що перед черговим раудом торговельних переговорів між КНР та США, китайці закупили у “зіркових матрасників” 600 тис. т соєвих бобів.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також