Новини    29 вересня 2021 16:25

Справа ДПЗКУ. Антикорупційний суд виправдав Валерія Томіленка

Антикорупційний суд виправдав колишнього керівника ДПЗКУ Томіленка. Справа НАБУ розвалилась у суді, САП готує апеляцію

Вищий антикорупційний суд виправдав колишнього керівника Державної продовольчо-зернової корпорації Валерія Томіленка, якого у 2016 році звинуватили в багатомільйонній розтраті.

Томіленко займав посаду в.о. голови правління ДПЗКУ протягом кількох місяців у 2014-2015 роках. На початку березня 2015 року він уклав два контракти загальною вартістю 88 млн гривень на постачання кукурудзи з Рокитнянським комбінатом хлібопродуктів та “Васильківхлібопродуктом”. Гроші було перераховано виробникам передоплатою, хоча товару на підприємствах не було. Слідство вважає, що керівник корпорації взагалі не мав наміру виконувати угоди, а гроші були використані третіми особами на задоволення власних потреб.

Томіленка судили разом з екскерівниками цих підприємств Григорієм Шквирею та Юрієм Селюченком за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу. Суд визнав усіх трьох невинуватими в розтраті.

Прокурором САП готується апеляційна скарга на вирок Вищого антикорупційного суду.

Томіленко також прокоментував у Facebook рішення суду.

“Ганьба, за 6 років бездарно та безповоротно витраченого часу та грошей платників податків України, органам НАБУ та САП! Повага за професійну та неупереджену роботу ВАКС України ! Дякую Друзям та «друзям» за підтримку та новий досвід”, – написав він.

Як писав раніше LandLord,  16 вересня Міністерство економіки призначило Василя Коваленка новим в.о. голови правління Державної продовольчо-зернової корпорації (ДПЗК). Попереднього голову Андрія Власенка було звільнено через підозри в розкраданні.

Джерело: Спеціалізована антикорупційна прокуратура, Facebook Валерія Томіленка

Наталія Софієнко, LandLord

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...