Новини    05 жовтня 2017 15:57

Споживання цитрусових в Україні знову зростає


На українських продуктових полицях більшає апельсинів та інших цитрусових. Збільшення імпорту цієї продукції свідчить про те, що споживання цитрусових знову зростає. Про це повідомляє «АПК-Інформ: овочі і фрукти» з посиланням на дані митної статистики.

За сезон 2016/17 на зовнішньому ринку Україна закупила 290 000 тонн цитрусових, що на 16% перевищує показники попереднього сезону. Для порівняння, у сезоні-2015/16 на український ринок було завезено всього 250 000 тонн цих фруктів. Це стало мінімальним показником за останні 5 років.

Безперечним лідером за обсягами поставок цитрусових в Україну є Туреччина, на частку якої в минулому сезоні припало близько 56% всього імпорту. При цьому варто відзначити, що порівняно з сезоном-2015/16 Туреччина збільшила свою присутність на українському ринку на 6%.

Далі в списку найбільших постачальників цитрусових в Україні значиться Єгипет і Італія, частка яких становить відповідно 12% і 5%.

Раніше повідомлялося, що ураган Ірма спричинив збитки у сільському господарстві в штаті Флорида. Штат забезпечує близько двох третин від загального обсягу врожаю цитрусових в США, в тому числі майже 75% апельсинів, близько 60% мандаринів і більше 50% грейпфрутів. Значна частка вирощених у штаті апельсинів йде на переробку, з них роблять офіційний напій Флориди — апельсиновий сік.

 

Ще немає новин у цій стрічці ...