Новини    23 жовтня 2018 17:22

Соя в Україні продовжує падати в ціні


Збільшення виробництва сої в Україні відбувається на тлі збирання рекордного врожаю сої в США та падіння цін на світовому ринку. Про це йдеться на сайті «Електронної зернової біржі України».

Зазначається, що зростання врожайності сої в Україні компенсує зниження посівних площ та дозволить отримати врожай сої на минулорічному рівні 4,2 млн т. Станом на 22 жовтня з 87% площ намолочено 3,8 млн т сої з врожайністю 2,5т/га, що на 36% перевищує минулорічний рівень.

«Ціни на сою залишаються під тиском відмови від купівель американської сої з боку Китаю, який після загострення торговельних відносин з США практично зупинив імпорт сої з США. Ф’ючерси на сою в Чикаго торгуються на рівні 319,5$/т, й фундаментальні чинники для росту цін в найближчі місяці практично будуть відсутні. Гарні опади та високі темпи сівби сої нового врожаю в Бразилії стають додатковим чинником тиску на ціни на сою для поставок в січні, коли відновляться продажі бразильської сої на світовому ринку», – йдеться у повідомленні.

Зміна податкового законодавства в Україні, яке не дозволяє експортерам отримувати відшкодування ПДВ при експорті сої, стало причиною відмови багатьох трейдерів від реалізації української сої за кордон, що сильно знизило експортний попит на сою.

Рішення держави стимулювати переробку сої в Україні та експортувати продукти переробки показало, що ринок не готовий до таких різких змін.

За прогнозом агенції «АПК-Інформ», у 2018/19 МР Україна зможе переробити рекордний обсяг сої на рівні щонайменше 1,5 млн т в порівнянні з 1,25 млн т у минулому році. Але відкритим залишається питання, що робити з 3-3,5 млн т сої, які зазвичай експортувалися з країни, але через низький експортний попит та логістичні проблеми не будуть експортовані найближчими місяцями.

Ціни на сою з гмо з доставкою в порт декларуються на рівні 325-335 $/т, при цьому експортери практично не ведуть закупівлю в гривні.

Закупівельні ціни переробників на сою продовжують знижуватися й вже опустилися до 10200-10400 грн/т з поставкою на завод, але вони готові купувати лише високопротеїнову сою та тільки безпосередньо у виробників.

Попит на сою без гмо з протеїном 38% з боку ЄС також залишається низьким, і трейдери пропонують 350-355 $/т з поставкою на DAP-кордон Україна-Польща, хоча за оцінками експертів, ЄС в поточному сезоні збільшить імпорт сої на 1,5 млн т до 15,5 млн т. Збільшення поставок дешевої сої зі США до ЄС зменшує імовірність зростання експорту української сої до ЄС.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...