Погодні умови в нашій країні продовжить визначати поле підвищеного атмосферного тиску. Тому у більшості областей України очікується спокійна погода без опадів та зі слабким вітром. Температурний фон залишиться вищим за норму, особливо в західній та південній частинах країни. Нічні морози більш відчутними будуть на півночі Лівобережжя, а у західних та південних регіонах можливі тумани, які призведуть до зниження дальності видимості.
Про це пише синоптик Ігор Кибальчич, передає Метеопрог.
Субота, 9 березня:
У західних областях мінлива хмарність, без опадів. Вночі та вранці місцями тумани. Вітер змінних напрямків, 3 – 8 м/с. Температура повітря вночі -3…+2 °С, вдень +6…+11 °С.
У північних областях мінлива хмарність, без опадів. Вітер північний, 3 – 8 м/с. Температура повітря вночі -1…-6 °С, вдень +2…+7 °С.
У центральних областях хмарно із проясненнями, без опадів. Вітер північно-західний, 3 – 8 м/с. Температура повітря вночі -4…+1 °С, вдень +3…+8 °С.
У південних областях та у Криму мінлива хмарність, без опадів. Вночі та вранці місцями тумани. Вітер північно-західний, 3 – 8 м/с. Температура повітря вночі -3…+2 °С, вдень +6…+11 °С.
У східних областях мінлива хмарність, без опадів. Вітер північно-західний, 5 – 10 м/с. Температура повітря вночі -1…-6 °С, вдень +2…+7 °С.
Неділя, 10 березня:
У західних областях мінлива хмарність, без опадів, лише вдень у Карпатах та на Закарпатті місцями пройде невеликий дощ. Вночі та вранці місцями тумани. Вітер південно-східний, вночі 3 – 8 м/с, вдень 7 – 12 м/с. Температура повітря вночі -2…+3 °С, вдень +7…+12 °С.
У північних областях мінлива хмарність, без опадів. Вітер змінних напрямків, 3 – 8 м/с. Температура повітря вночі -4…+1 °С, вдень +3…+8 °С.
У центральних областях мінлива хмарність, без опадів. Подекуди тумани. Вітер вночі змінних напрямків, вдень південно-західний, 3 – 8 м/с. Температура повітря вночі -3…+2 °С, вдень +5…+10 °С.
У південних областях та у Криму мінлива хмарність, без опадів. Вночі та вранці місцями тумани. Вітер вночі змінних напрямків, вдень південно-західний, 5 – 10 м/с. Температура повітря вночі -2…+3 °С, вдень +7…+12 °С.
У східних областях мінлива хмарність, без опадів. Вітер змінних напрямків, 3 – 8 м/с. Температура повітря вночі -1…-6 °С, вдень +2…+7 °С.
Нагадаємо, в Україні відкрили Кліматичний Офіс, що сприятиме змінам у кліматичному ландшафті країни, інформує пресслужба Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів.
За словами міністра захисту довкілля та природних ресурсів Руслана Стрільця, це остання ланка, яка завершить розбудову кліматичного врядування в нашій країні.
Також упродовж більшої частини зимового періоду погодні умови в Україні були достатньо сприятливими для перезимівлі озимих зернових культур, про що свідчать стан посівів та гідротермічні показники.
Аномально тепла погода у першій декаді лютого та плюсові температури у другій декаді призводять до малоактивної, а в окремі дні ‒ до більш активної вегетації озимих культур.
Валерія Пепеля
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!