Новини    21 лютого 2024 18:27

Сольський закликав не реагувати на провокації на кордоні з Польщею

Переговори з польською владою не можуть призвести до швидкого вирішення ситуації, тому що в польського уряду, своєю чергою, відбуваються переговори з протестувальниками

Наступні кілька днів можуть бути важкими через блокування кордону польськими протестувальниками, проте в Києві сподіваються на конструктивні рішення. Для цього український уряд проводить переговори з Польщею, та мав розмову з представниками бізнесу, де обговорили перспективи роботи в умовах блокування переходів на кордоні, зазначив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський в етері “Єдиних новин”.

Треба розуміти об’єктивно, що ці декілька днів можуть бути важкими, і в емоційному плані теж. Минулої п’ятниці ми зустрічалися з бізнесом і попереджали, дивились альтернативні маршрути. Говорили, що треба зробити, щоб певний час від чогось утриматися або робити щось по-іншому, — зазначив міністр.

Переговори з польською владою не можуть призвести до швидкого вирішення ситуації, тому що в польського уряду, своєю чергою, відбуваються переговори з протестувальниками. За словами Сольського, вони також надскладні.

Питання не тільки в тому, що треба реагувати. Питання, що на щось не треба реагувати, оскільки очевидно, що певні сили використовують такі протести для провокації. Однозначно, що не треба робити — піддаватися на провокації, тому що завжди треба бути розумнішим і подивитися на ситуацію зверху, — пояснив міністр.

Також раніше він зазначив, що Україна рішуче засуджує форми протесту польських протестувальників, які вони чинять на польсько-українському кордоні, коментуючи ситуацію на поблизу пункту пропуску “Медика – Шегині”, де польські протестувальники перекрили залізницю і розсипали збіжжя з вантажного вагона на колію.

Нагадаємо, фермери з Польщі вранці 20 лютого перекрили залізницю біля пункту пропуску “Медика-Шегині” на кордоні з Україною та знову розсипали українське зерно на землю. 

В УЗ повідомили, що зерно, що розсипали на кордоні з Польщею, прямувало до Німеччини. Перевізник вже висловив обурення подією та звернувся до правоохоронців та посольства.

Новини за темою:  Верховна Рада ратифікувала угоду з США про надра: створено Фонд відбудови з паритетним управлінням

Міністерство закордонних справ України висловило заклик польській владі проаналізувати юридичну сторону дій учасників протестів на кордоні, відновити рух через КПП та зупинити антиукраїнську пропаганду.

Уранці 18 лютого польські фермери заблокували рух вантажних автомобілів в обох напрямках через пункт пропуску “Дорогуськ – Ягодин”, як повідомляє Державна митна служба України у Facebook. У відомстві підкреслили, що попри обіцянки учасників протесту щодо пропуску швидкопсувних, небезпечних або гуманітарних вантажів, жодна вантажівка не перетнула кордон з того часу.

Раніше міністр сільського господарства та розвитку села Польщі Чеслав Секерський звернувся до фермерів щодо запланованого сьогодні повного блокування кордону з Україною. Він попередив, що повне закриття кордону може призвести до припинення експорту польських товарів до України та, відповідно, до скорочення численних робочих місць.

Андрій Демченко, представник Державної прикордонної служби, вказав, що акції протесту польських фермерів на кордоні з Україною призвели до проблем з доставкою гуманітарної допомоги.

Фермери з Польщі планують заблокувати рух вантажівок на прикордонному пункті пропуску «Ягодин — Дорогуськ». За повідомленням Державної митної служби, 18 лютого до їхньої акції приєднаються аграрії з чотирьох інших країн.

Українська влада розглядає можливість введення заборони на імпорт аграрної продукції з Польщі у зв’язку з блокадою кордону. Цю інформацію надає Forbes, посилаючись на співрозмовників в уряді.

Польща продовжує висловлювати потребу в установленні квот на чутливі товари з України, включаючи українську малину.

Мінагрополітики повідомили, що Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський провів онлайн-зустріч з Міністром сільського господарства та розвитку села Польщі Чеславом Сєкєрським. Сторони обговорили питання пов’язані з експортом української агропродукції та ситуацію на українсько-польському кордоні.

Міністр сільського господарства і розвитку села Польщі Чеслав Секерський заявив, що переговори з Україною щодо умов експорту деякої агропродукції перебувають на завершальній стадії.

Новини за темою:  З травня українські АЗС продаватимуть бензин з біоетанолом: що зміниться для водіїв

Запропоноване Єврокомісією продовження торговельної лібералізації для України несе загрозу економічній стійкості таких секторів ЄС як виробництво м’яса птиці, яєць, цукру, зерна та меду.

12 лютого на пункті пропуску “Ягодин-Дорогуськ” на українсько-польському кордоні поляки розпочали висипати зерно з українських фур просто на землю. Це сталося орієнтовно об 11:30 на державній дорозі № 12.

У Міністерстві аграрної політики та продовольства України рішуче засудили навмисне знищення українського зерна польськими протестувальниками на українсько-польському кордоні. Міністерство запросило польських фермерів до України пересвідчитися, в яких умовах зараз працюють українські аграрії. 4 мільйони малих фермерів в Україні готові поділитися своїм досвідом з польськими колегами.

Міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський перепросив за інцидент з розсипаним зерном на кордоні з Україною, назвавши його “не зовсім адекватною формою протесту”, але зауваживши, що такі ситуації не рідко трапляються у фермерів по всьому світу, повідомила пресслужба Міністерства сільського господарства та сільського розвитку Польщі.

Прокуратура району міста Холм у Люблінському воєводстві ініціювала розслідування щодо висипання зерна з українських вантажівок перед їх переїздом до Дорогуська. Про це повідомила речниця Окружної прокуратури в Любліні Агнєшка Кемпка.

Таку “акцію” організував Рафал Маклер, відомий як один із ініціаторів протестів, власник логістичної компанії та керівник місцевого осередку маргінальної політичної партії “Конфедерація”. Він також виступає за поліпшення стосунків з Росією, повідомили з Центру Протидії Дезінформації (ЦПД).

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...