Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський провів зустріч з міністром з питань малого та середнього бізнесу, самозайнятих осіб, МСП та сільського господарства, інституційних реформ та демократичного оновлення Бельгії Девідом Кларінвалем.
Зустріч відбулася в межах робочого візиту Миколи Сольського до Брюсселю.
Сторони обговорили продовження ще на рік автономного торгового режиму між Україною та ЄС.
Девід Кларінваль висловив свою солідарність та підтримку Україні.
Зі свого боку Микола Сольський подякував за співробітництво і допомогу.
Зауважимо, у межах участі в 16-му Глобальному форумі продовольства та сільського господарства, який відбувся у Берліні, Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський провів низку зустрічей з європейськими колегами. Основною метою розмов стало донесення позиції України в необхідності продовження безквотного та безмитного режиму для експорту української агропродукції. Зокрема, на цьому питанні Міністр агрополітики наголосив під час зустрічі із Комісаром ЄС з сільського господарства Янушем Войцеховським, інформує пресслужба Мінагрополітики.
Продовження безмитної та безквотної торгівлі обговорювалось також на зустрічах Миколи Сольського з Федеральним Міністром продовольства і сільського господарства Німеччини Джемом Оздеміром, Міністром сільського господарства та продовольчого суверенітету Франції Марком Фено, Міністром сільського господарства, природи та якості харчових продуктів Нідерландів Пітом Адема. Європейські міністри відзначили, що підтримують продовження режиму безмитної та безквотної торгівлі для України.
Під час двосторонніх зустрічей з європейськими колегами Микола Сольський також обговорив низку питань, які пов’язані із співпрацею між агросекторами країн. На зустрічі з Міністром сільського господарства та розвитку села Польщі Чеславом Сєкєрським, Микола Сольський наголосив на важливості пошуку рішень, які задовольнятимуть обидві сторони. Міністри також обговорили експорт українських сільськогосподарських товарів до Польщі та спрощення процедур контролю аграрної продукції, яка йде транзитом через Польщу.
Міністр агрополітики України також зустрівся з профільними міністрами країн Балтії. На кожній із зустрічей обговорювалось питання підвищення ефективності експорту української агропродукції та продовження режиму вільної торгівлі з ЄС.
Питання експорту сільгосппродукції через західні кордони та продовження автономного торгового режиму з ЄС обговорювалось з Міністром сільського господарства та продовольства Республіки Болгарія Кирилом Ватєвим.
Микола Сольський також провів двосторонні зустрічі з Міністрами сільського господарства Великої Британії, Італії, Іспанії, Португалії, Норвегії, Чорногорії та Молдови.
Раніше через Спеціальний фонд для надзвичайних та відновлювальних заходів (SFERA) уряд Королівства Бельгія виділив ФАО 500 тис. доларів США для пом’якшення несприятливого впливу війни на продовольчу безпеку вразливих сільських домогосподарств в Україні.
Кошти спрямують на допомогу 880 дрібним фермерам (2 640 осіб), надавши їм сільськогосподарські ресурси з урахуванням сезону, а також безумовні багатоцільові грошові перекази, щоб запобігти негативних механізмів виживання, таких як накопичення боргів або продаж ресурсів.
Нагадаємо, великий національний протест польських фермерів триватиме 24 січня з 12 до 14 години по всій території Польщі. Трактори виїдуть на польські дороги практично в більшості воєводств. Лише у Західнопоморському воєводстві анонсовано близько 100 виїздів. Вони з’являться на районних та воєводських дорогах.
Міністри сільського господарства Болгарії, Польщі, Румунії, Словаччини та Угорщини подали спільний лист до Єврокомісії, в якому висловили вимогу про введення імпортних мит на українське зерно.
Європейська комісія планує розробити проєкт постанови, який передбачатиме продовження безмитного режиму для експорту з України до середини 2025 року. Проте, польська пропозиція щодо відновлення тарифних квот на агропродукцію була відхилена, і розглядається можливість введення системи ліцензування.
Після скасування блокади 17 січня трьох пунктів пропуску “Дорогуськ – Ягодин”, “Гребенне – Рава-Руська” та “Корчова – Краківець” до Польщі вже виїхало близько 5 тисяч вантажівок.
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!