Новини / Політика     05 грудня 2020 11:20

Сьогодні відзначають Всесвітній день ґрунтів

World Soil Day було встановлено у 2014 році з метою привернення уваги світової спільноти до питання важливості ґрунту як невідновлювального ресурсу

Всесвітній день ​​ґрунтів (World Soil Day) відзначають щороку 5 грудня, щоб привернути увагу світової спільноти до питання важливості ґрунту як невідновлювального ресурсу, що потребує підтримки, захисту та належних підходів управління. Його було встановлено після того, як в червні 2013 року конференція FAO схвалила необхідність такого дня і звернулась з відповідною пропозицією на 68му з’їзді Генеральної Асамблеї ООН.

У грудні 2013 року Генеральна Асамблея ООН підтримала ідею, встановивши 5 грудня 2014 першим офіційним Всесвітнім днем ​​ґрунтів. Таким чином World Soil Day у 2020 році відзначається вже всьоме.

Як зазначив на прес-конференції «Формування ґрунтово-інформаційних систем для дотримання критеріїв сталості у виробництві» заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький, одним з ключових питань аграрної політики є збереження якості ґрунтів.

ЧитайтеЯкі популярні процедури для чоловічого догляду пропонує сучасна медицина

«Добробут людей, які проживають на сільських територіях, багато в чому залежить від якості і стану ґрунтів. Важливо наголошувати власникам земель про необхідність контролювати якість ґрунтів, слідкували за збереженням якості, за показниками, деградацією ґрунтів, інвестувати в покращення якості або контролювати користувача земельної ділянки», – наголосив він.

Для України є актуальним питання формуванні єдиної ґрунтової інформаційної системи для полегшення управління земельними ресурсами, моніторингу та запобіганню втрати продуктивності (деградації) ґрунтів. Як було підкреслено на прес-конференції, наразі  необхідно забезпечити належне виконання міжнародних екологічних і «зелених» зобов’язань та сформувати систему критеріїв сталості для виробників, постачальників послуг та торговельних представників.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що ТОВ «Мімієр Трейд Юкрейн» спростувало звинувачення з боку компанії G. R. Agro щодо відмови розрахуватися за поставлену продукцію.

Фото: Time Bulletin

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також