Новини    14 листопада 2024 08:02

Сніг та дощ: якою буде погода в Україні 14 листопада


У четвер, 14 листопада, в Україні очікується погіршення погодних умов. Фактично всі регіони країни накриє мокрий сніг та дощ.

Прогноз погоди в Україні

“На Півдні прогнозується невеликий дощ; вночі та вранці місцями туман. Температура вночі опуститься до 0…+5, вдень підійматиметься до +4…+9. У Криму буде до +12. На решті території невеликі опади переважно у вигляді мокрого снігу, лише на Прикарпатті та Закарпатті вдень без опадів. Температура вночі в середньому від +3 до -2, вдень стовпчики термометра сягатимуть 0…+5. В Карпатах вночі невеликий сніг, вдень без опадів. Температура вночі -1…-6, вдень близько 0. В західних областях на дорогах місцями ожеледиця. Вітер південно-західний та західний, 3 – 8 метрів за секунду”, – повідомили в Укргідрометцентрі.

Сніг та дощ: якою буде погода в Україні 14 листопада

Народні прикмети й традиції на 14 листопада

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

  • дивилися, який сьогодні день: на деревах вранці іній — чекайте на великий урожай вівса наступного року;
  • дощить цього дня — добре вродить пшениця;
  • каркає ворона — скоро прийде відлига;
  • хмарність чи снігопад вказують на гарну погоду в травні.

Намагалися не ходити до лісу, тому що вірили, що вовки стають дуже злими і можуть без причини напасти на людину.

14 листопада в Україні та світі

Сніг та дощ: якою буде погода в Україні 14 листопада

14 листопада в Україні і світі святкують Міжнародний день боротьби з незаконним обігом культурних цінностей. Цей день встановлено ЮНЕСКО з метою привернення уваги до проблеми незаконної торгівлі культурними об’єктами, яка загрожує збереженню світової культурної спадщини. Торгівля культурними цінностями без належного дозволу порушує права народів на власну спадщину, призводить до втрат безцінних історичних артефактів та сприяє фінансуванню нелегальних організацій. Зокрема, під час збройних конфліктів, таких як війни або окупації, незаконний обіг культурних цінностей набуває масових масштабів, оскільки важливі артефакти часто вивозяться з країни.

Новини за темою:  Дощі 11 травня: які області України уникнуть опадів та де чекати похолодання

Також 14 листопада День операційної медичної сестри. Це професійне свято покликане віддати шану медичним сестрам, які працюють в операційних залах, підтримуючи хірургів під час складних операцій та забезпечуючи безпеку і комфорт пацієнтів. Робота операційної медсестри вимагає глибоких знань анатомії, фізіології, різних хірургічних процедур і використання медичного обладнання. Вони відповідають за підготовку операційної кімнати, стерилізацію інструментів, асистування хірургу під час операцій, контроль стану пацієнта і підтримку стерильних умов.

А ще 14 листопада Міжнародний день логопеда. Це свято покликане привернути увагу до важливості логопедії та її ролі в покращенні якості життя людей з мовними та комунікативними розладами. Логопеди працюють із дітьми та дорослими, допомагаючи подолати різні порушення мовлення, мови, голосу, ковтання та комунікації. Їхні пацієнти можуть мати труднощі з вимовою, розвитком мови, слухом або ж мовні порушення, пов’язані з неврологічними станами, як-от афазія після інсульту. Логопеди допомагають пацієнтам правильно вимовляти звуки, розвивати мовленнєві навички, використовувати альтернативні методи комунікації та покращувати загальне спілкування.

14 листопада святкують Всесвітній день якості. Припадає на другий четвер листопада. Це свято ініційоване Європейською організацією якості (EOQ) разом з Організацією Об’єднаних Націй 1989 року. Якість має ключове значення в багатьох сферах: від виробництва товарів до надання послуг, медицини, освіти, управління. Забезпечення високих стандартів якості є важливим для задоволення потреб споживачів, зміцнення довіри до брендів та підвищення ефективності й безпеки процесів.

Також 14 листопада Всесвітній день юзабіліті. Припадає на другий четвер листопада. Цей день присвячений просуванню ідей зручності, доступності та ефективності у дизайні продуктів, систем і послуг, щоб зробити їх інтуїтивними та зручними для користувачів. Свято започаткували 2005 року за ініціативою Асоціації професіоналів з юзабіліті (UXPA) з метою популяризації концепції юзабіліті та підвищення обізнаності про її важливість. Юзабіліті — це властивість продукту чи системи, що забезпечує легкість і зручність їх використання. Вона охоплює такі аспекти, як зрозумілий інтерфейс, логічна навігація, доступність для людей із обмеженими можливостями, мінімізація помилок та оптимізація роботи користувача.

Новини за темою:  Данський фонд IFU інвестуватиме в агросектор України: у фокусі – переробка, зрошення та біоенергетика

А ще 14 листопада Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом. Це найбільша глобальна ініціатива, спрямована на підвищення обізнаності про цукровий діабет, його профілактику, діагностику та лікування. Дата обрана на честь дня народження Фредеріка Бантінга, який разом з Чарльзом Бестом 1922 року відкрив інсулін — ключовий препарат для лікування діабету. День започаткований 1991 року Міжнародною федерацією діабету (IDF) та Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) через зростання випадків діабету у світі. Від 2007 року цей день офіційно підтримується ООН, і його символом є синє коло, що означає єдність глобальної спільноти у боротьбі з діабетом.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...