Новини / Трейдинг     24 листопада 2018 10:00

Скільки Україна експортує зерна через морські порти


Обсяг експорту зерна через морські порти України за останні п’ять років зріс майже вдвічі – до 43, 9 тонн. Такі показники стали можливими завдяки модернізації термінальних потужностей та інфраструктури портів. За останні кілька років у розвиток терміналів та портів залучено інвестицій у розмірі понад 30 млрд грн.

Про це повідомляє інтернет-видання Порти України.

Начальник Южненської філії ДП «Адміністрація морських портів України» (АМПУ) Максим Широков заявив, що за п’ять маркетингових років кількість зерна, переправленого через українські морські порти, зросла майже у два рази – з 22,1 до 43,9 млн тонн.

Таких результатів вдалося досягти через те, що протягом п’ятиріччя суттєво були модернізовані термінальні потужності та портова інфраструктура в рамках реалізації проектів державно-приватного партнерства між АМПУ та бізнесом. Ця співпраця й досі триває. У планах –  будівництво перевантажувальних комплексів, терміналів та завершення будівництва і реконструкції причалів в Миколаївському, Чорноморському, Одеському, Маріупольському та Южненському портах.

Читайте: Морські порти стримують транспортування зерна Укрзалізницею.

Максим Широков зазначив, що за останні кілька років на оновлення інфраструктури портів та осучаснення терміналів вдалося залучити понад 30 млрд інвестицій. Співвідношення залучених державних і приватних коштів складає 1:5.

В Україні сьогодні працює 52 зернових термінали.

Як повідомляв LANDLORD, в Україні до кінця 2018 року побудують три нових термінали.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також