Новини    27 квітня 2020 13:38

Схеми з двійниками: хитрощі Сварога для уникнення сплати боргів перед Агротеком

Стала відома кримінальна схема з фірмами-двійниками, за якою власники корпорації «Сварог Вест Груп» уникають сплати багатомільйонних боргів перед ТОВ «Агротек» - офіційним дилером John Deere в Україні.

Правоохоронці підозрюють шахрайство

Фірми, що пов’язані з агрохолдингом «Сварог Вест Груп», засвітилися у кримінальній справі про шахрайство. Про це стало відомо з Єдиного державного реєстру судових рішень (справа №201/3418/20). Правоохоронні органи розслідують справу за ознаками ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України (шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою). Відповідальність за вчинення таких дій – позбавлення волі на строк від 5 до 12 років з конфіскацією майна.

Так, 13 квітня Жовтневий районний суд м. Дніпро в рамках кримінального провадження за клопотанням слідчого прокуратури наклав арешт на майно:

  • корпоративні права ТОВ «Хмельницьк-Агро»;
  • частки статутного фонду ТОВ «Лотівка Еліт»;
  • частки статутного фонду ТОВ «Сварог-Дністер».

Варто пояснити: усі компанії, чиє майно опинилося під арештом, пов’язані з корпорацією «Сварог Вест Груп», яка в цілому заборгувала ТОВ «Агротек» 162 млн грн за 37 одиниць техніки, отриманої в лізинг у 2013-2015 роках, та господарський судовий спір між якими триває із 2019 року.

Але за цей час Феміда неодноразово ставала на сторону боржника («Сварог Вест Груп»), не дивлячись на підписані договори лізингу та відсутності оплат по ним.

Так, судді Північно-західного апеляційного господарського суду

  • Демидюк О.О., Савченко Г.І., Павлюк І.Ю. (у справах №924/490/19, №924/606/19),
  • Саврій В.А., Коломис В.В., Дужич С.П., Миханюк М.В. (у справах №924/482/19, №924/502/19)

під явним «впливом» акціонерів компанії Сварог виносять абсолютно незаконні рішення на користь боржника, що дозволяє ще більше відтягнути час та не платити борги…Про цю судову суперечку немало написано у ЗМІ.

Поки тривають господарські суди, власники агрохолдингу «Сварог Вест Груп» продовжують впроваджувати різноманітні кримінальні схеми, щоб уникнути сплати боргів перед Агротеком.

Маніпуляції з майном та створення корпорацією Сварог компаній-двійників

В хід іде схема «двійників», тобто створення нових юридичних осіб всередині «основної» компанії-боржника, на одному з яких після виділу залишаються «чисті» активи, а на іншому- борги та інші «проблеми» основного підприємства. Таким чином, бенефіціари компанії Сварог вирішили, не дивлячись на абсолютну незаконність своїх дій, продати «чисті» компанії на Епіцентр-К, а борги «поховати» на тільки но створених юридичних особах.

Як це виглядає на практиці?

Для реалізації цієї схеми у 11.02.2020 року засновниками Сварогу створюються  компанії ТОВ «Лотівка Еліт-2019» та ТОВ «Сварог-Дністер-2019», тобто компанії-двійники без активів і майна. При цьому «новоутворенням» передаються боргові зобов’язання перед ТОВ «Агротек» – звісно ж, без погодження з кредитором.

Натомість ТОВ «Лотівка Еліт» та ТОВ «Сварог-Дністер» звільняються у такий спосіб від боргових зобов’язань за договором лізингу техніки. І продаються. Новим власником очищених від боргів компаній (які на відміну від новоутворених двійників володіють майном) стає ТОВ «Епіцентр К»

За версією слідства, всі ці компанії створюються виключно «для реалізації злочинного умислу» – тобто, щоб не платити борги кредиторам, в тому числі і ТОВ «Агротек».

Компанія Агротек продовжує активно відстоювати в судах свою правоту та законність своїх вимог та сподівається, що судді Верховного Суду, на розгляді у яких на даний час знаходиться ряд справ між Агротеком та Сварогом, винесуть справедливі та законні рішення, на підставі яких у ділків із компанії Сварог не залишиться варіантів не сплачувати борги, а компанія Агротек, в свою чергу, зробить все можливе, щоб кримінальна справа, відкрита Дніпропетровською прокуратурою у відношенні акціонерів Сварогу, закінчилася жорстким покаранням для останніх.

Ще немає новин у цій стрічці ...