Новини    08 листопада 2017 12:05

Сім місяців в році виробництво яєць збиткове


Ціни на яйця на гуртових ринках досягають 23-27 гривень за десяток. Тільки за останню добу на львівському «Шуварі» вартість яєць підскочила на 17%, а порівняно з початком місяця — вдвічі.

«Ситуація з яйцями повторюється з року в рік. 50% усього виробництва зосереджено в приватному секторі. Тому з кінця весни до кінця літа через надмірну пропозицію ціни падають нижче собівартості. В зимовий період, коли птахи у населення не несуться, промислові виробники значно піднімають ціни. Це дозволяє їм вийти на рівень рентабельності 10-15%», — розказав в інтерв’ю ГолосUA Сергій Карпенко, голова Союзу птахівників України.

Цьогоріч відпускна ціна знижувалася до 6 грн. Промислові виробники 7 місяців в році реалізовують продукцію нижче собівартості. При цьому в Союзі птахівників не впевнені, що вартість яєць ростиме і далі, оскільки вже зараз вона є дуже високою. Максимально можливе подорожчання — на 7-8%.

За прогнозами Олексія Дорошенко, голови Асоціації постачальників торговельних мереж, навряд чи ціна на яйця перевищить 27 грн за десяток.

«Торік після осіннього зростання вже з 31 жовтня 2016 року по 28 лютого 2017 року ціна знизилась на 37%. І продовжувала знижуватись до середини 2017 року, — зазначає Дорошенко. — На початку цього року зниженню вартості сприяла заборона українського експорту до ряду країн. Тому сказати зараз, скільки буде коштувати цей продукт, практично неможливо. Ймовірно як продовження зростання, так і сильне падіння ціни».

Останніми роками виробництво яєць в Україні демонструє зниження. Якщо у 2014 році виробництво склало 19,6 млрд штук, то в 2015-му — 16,8 млрд штук, а в 2016-му — 15,1 млрд штук.

Ще немає новин у цій стрічці ...