Новини    02 березня 2022 16:39

Сім банків РФ ЄС відключив від SWIFT та заборонив постачати євро агресору

Рада ЄС ввела додаткові обмежувальні заходи з огляду на неспровоковану та невиправдану військову агресію РФ проти України

Європейський Союз відключає сім російських банків від системи SWIFT. Окрім цього, ЄС забороняє громадянам та компаніям передавати РФ банкноти євро, йдеться на сайті Ради ЄС.

Рада ЄС ввела додаткові обмежувальні заходи з огляду на неспровоковану та невиправдану військову агресію РФ проти України.

Євросоюз забороняє використання міжнародної системи SWIFT для банку “Откритіє”, “Новікомбанку”, “Промсвязьбанку”, “Банку Росія”, “Совкомбанк”, “ВНЕШЕКОНОМБАНКу” (ВЕБ) і ВТБ БАНКу”.

Заборона набуде чинності 12 березня. Вона також поширюватиметься на будь-яку юридичну особу чи організацію, зареєстровану в Росії, чиї майнові права належать понад як на 50% вищезгаданих банків.

Європейським юридичним та фізичним особам заборонено брати участь у будь-яких майбутніх проєктах Фонду прямих інвестицій, санкції на який раніше вже наклали Британія та США.

Рішення доповнюють пакет заходів, оголошених Верховним представником після відеоконференції міністрів закордонних справ ЄС 27 лютого. Такий пакет також включає забезпечення Збройних Сил України обладнання та постачання через Європейський фонд миру, заборону на проліт повітряного простору ЄС та доступ до аеропортів ЄС усіх видів російських перевізників, заборону на операції з російським ЦБ, а також заборона державним ЗМІ Russia Today і Sputnik вести мовлення на території ЄС.

Раніше Landlord повідомляв, що Путін оголосив війну Україні. Тим часом Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомив, що країни Заходу дійшли згоди щодо відключення Росії від платіжної системи SWIFT і почали підготовку до впровадження цієї санкції. 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...