Новини    08 березня 2023 13:13

Школу сімейного фермерства відкрили для українських ветеранів


Всеукраїнське громадське об’єднання “Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України” запровадило “Школу сімейного фермерства для ветеранів і ветеранок війни”.

Про це йдеться у прес-повідомленні об’єднання.

Метою проєкту є збільшення можливостей для працевлаштування ветеранів та ветеранок війни, які відповідно до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” мають право на першочергове отримання земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, ведення особистого селянського господарства, садівництва і городництва.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Такі ділянки, на наш погляд, могли б стати основою сімейного фермерства, сприяти соціалізації ветеранів, вирішенню їх соціально-економічних проблем. На жаль, зараз ми спостерігаємо, що більшість виділених ділянок ветеранами продається через недостатність ресурсів, навичок фермерства”, — пояснили в об’єднанні.

Уточнюється, що завдання проєкту — допомогти ветеранам та ветеранкам війни створити сімейні фермерські господарства і досягнути від їхнього ведення очікуваного соціально-економічного ефекту через впровадження інновацій, покращення взаємного навчання та взаємодії шляхом обміну знаннями, практиками, технологіями.

“Разом ми зможемо зробити більше, щоб створити умови для ветеранів, які мають бажання долучитися до конкурентоспроможного та стійкого розвитку сільського господарства в Україні на основі сучасних знань і практик”, — додали у ВГО.

Програма реінтеграції ветеранів реалізується IREX за підтримки Державного департаменту США.

Нагадаємо, в Україні розпочав роботу цифровий освітній простір для українського агробізнесу – платформа AgriAcademy. Це – унікальний проєкт лідерів української онлайн-освіти і фахівців аграрної галузі України та світу. Його реалізовують Український клуб аграрного бізнесу (УКАБ) та команда найбільшої української онлайн-платформи навчання Prometheus за фінансової підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку.

Ресурс створено для працівників малих, середніх та великих сільськогосподарських компаній, студентів і викладачів українських аграрних ЗВО.

В Україні презентували навчальну електронну платформу для фінансових/кредитних сільськогосподарських дорадників – еДорада. На платформі можна буде почерпнути знання про фінансування та кредитування сільського господарства.

Також для українських фермерів створили платформу, на якій можна придбати усе для польових робіт. Значна кількість українських та закордонних виробників вийшли на єдину платформу ADAM UA, де підприємці можуть придбати усе необхідне для фермерських робіт.

Читайте також: В Україні профінансують відновлення та зміцнення жіночого фермерства.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...