Новини / Рейдерство     14 листопада 2018 12:19

Щомісяця в Укрзалізниці крадуть зерна на 1 млн грн


Транспортування вантажів Укрзалізницею – справа доволі ризикована. Так, щомісяця із залізниці таємно зникає майже 2 млн тонн продукції й 90% – це справа рук зловмисників. Найбільшим попитом серед крадіїв користувалися зерно та вугілля.

Повідомляє info.uz.ua.

Попит злочинців на вугілля та зерно істотно зріс з аналогічним періодом минулого року. На вугілля — майже вдвічі: його вкрадено на суму 12,7 млн грн (у 2017 — на 7,1 млн грн), а на зерно — на всі 100 %: його «відсипали» на мільйон грн. Третє місце посіла металопродукція (чорні метали, швелери, труби й арматура). Її вкрали на 898 тис. грн (у 2017 — 1,2 млн грн).

Читайте: Половина українського експорту в Китай — сільгосппродукція

Що стосується інших видів вантажів, то їх втрати істотно зменшилися – більш ніж у чотири рази й оцінюються в 205 тис. грн (у 2017 — 831 тис. грн).

Ситуація на краще може змінитися лише в тому випадку, якщо вантажі супроводжуватиме охорона. Як приклад – зменшення втрат від крадіжок азотних і мінеральних добрив майже у 11,5 раза. Це відбулося після того, як набув чинності наказ Міністерства інфраструктури України, згідно з яким ця продукція увійшла до переліку вантажів, обов’язкових до супроводу особовим складом відомчої воєнізованої охорони Укрзалізниці. Так, якщо за дев’ять місяців 2017-го сума збитків становила 805 тис. грн, то за аналогічний період поточного року — 70 тис. грн.

Раніше повідомлялося, що Рівненщині затримали дві групи лісокрадів.

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також