Новини    05 січня 2018 14:38

Що відомо про глобального портового оператора P&O Maritime, який зайшов на український ринок


Дочірня компанія «P&O Maritime» придбала контроль над українською буксирною компанією «LB Shipping». Про це йдеться у прес-релізі компанії «SD Capital», яка виступала співінвестором угоди.

«P&O Maritime» світовий оператор портових послуг, заснований у Великобританії в 1834 році. Компанія надає різні портові послуги в усьому світі, має в своєму розпорядженні власний флот з буксирів, швартових та науково-дослідних суден, пасажирських і круїзних лайнерів. У 2006 році «P&O Maritime» була придбана «DP World Group» – це один з найбільших світових операторів.

Інформація про покупку була оприлюднена 4 січня цього року. Сума угоди не розголошується. Відомо тільки, що договір про придбання контролю і управління був підписаний партнером «SD Capital» Андрієм Ставніцером і генеральним директором «DP World Group» Султаном Ахмедом бін Сулайемом в листопаді 2017 року. Відразу після візиту Президента України Петра Порошенка в штаб-квартиру «DP World Group», яка розташована в Об’єднаних Арабських Еміратів. Відомо, що дочірня компанія «DP World Group» буде надавати в Україні буксирні послуги в порту «Южний».

Саму ж компанію, яку придбав світовий портовий гігант, створили трохи більше півроку назад, у травні 2017 року, і вже в кінці року вона почала вигравати тендери порту на буксирування, уточнює Інтерфакс-Україна. Раніше Антимонопольний комітет України дозволив «P&O Maritime» опосередковано придбати ТОВ «LB Shipping». Згідно з повідомленням АМКУ від 3 січня, мова йде про дозволи «P&O Maritime B.V.» купити більше 50% в LBS B.V. (Амстелвен, Нідерланди), якій комітет одночасно дозволив купити більше 50% в ТОВ “БПШ” («Южний», Одеська обл.) – де власником виступає «LB Shipping» на 99,95%. АМКУ також надав дозвіл на узгоджені дії у вигляді реалізації домовленості про обмежувальні умови, передбаченої проектом акціонерної угоди, яка буде укладена між компаніями «P&O Maritime BV», «Cornlex Impex Limited», «LBS BV», «Calabasa Holding Limited», терміном на три роки. Одночасно комітет повідомив про опосередкованому придбанні права контролю О.Ставніцера і Е.Гребенніковим в компанії «Cornlex Impex Limited» через компанію «Niokron Brok Corp і Vertigo Ports Management S.A.».

Відзначимо, що в квітні 2017 року Міністерство інфраструктури України інформували про те, що домовився c «DP World» про аудит порту «Южний», для впровадження інформаційної системи обробки вантажів.

Угоди про придбання компанії «P&O Maritime» у 2017 році не обмежилась Україною. У червні 2017 року портовий оператор придбав іспанську портову компанію «Reyser» (Remolques y Servicios Maritimos, S.L.). Яка працює в 10 іспанських портах і володіє флотом з 151 суден, у тому числі 20 буксирів, 53 швартових катери і 73 суден, що виконують екологічне супровід.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...