Новини / Фінанси     23 січня 2019 13:16

Що робити тим, хто має агробізнес в офшорах: вводяться нові закони

У 2019 р. у багатьох офшорних країнах вводяться нові закони, що посилюють вимоги до бізнесу. Згідно з ними компанії мають вести реальну діяльність, тож тримати кошти або активи, а також вести діяльність без фізичної присутності бізнес-структури в офшорі може стати невигідно або навіть неможливо.

Про це повідомляє The Bell.

Про «занепад епохи острівних офшорів» роблять висновок аналітики PwC, спираючись на аналіз нових законів, прийнятих різними країнами під тиском Євросоюзу.

Закони, що посилюють вимоги до ведення бізнесу в офшорних юрисдикціях, уже прийняли Бермуди, Віргінські Острови, Кайманові Острови, острів Гернсі, острів Джерсі, острів Мен, Маврикій, Багамські і Сейшельські острови. На черзі – ОАЕ та інші низькоподаткові юрисдикції.

Нові вимоги передбачають, що бізнес повинен мати на території офшору:

  • персонал, який за кількістю і кваліфікацією відповідає діяльності компанії;
  • відповідний офіс, обладнання та приміщення;
  • адекватний рівень витрат.

Читайте: МХП купить словенську агрокомпанію на гроші ЄБРР

За порушення встановлена відповідальність. Зокрема на Віргінських островах нові вимоги поширюються на всі місцеві компанії, а не тільки ті, які були засновані після прийняття нововведень. Штрафи – від $ 5 тисяч на перший раз, також можлива кримінальна відповідальність і вилучення компанії з реєстру юросіб. Застосовувати нові вимоги почнуть не пізніше 30 червня 2019 р.

Вести бізнес в офшорах стає складніше і через автоматичний обмін податковою інформацією між різними країнами і часті банківські запити про походження капіталу.

Тим, у кого є компанія або структури в офшорах, аналітики PwC радять такі дії:

  • ліквідація,
  • реструктуризація,
  • посилення присутності в певній юрисдикції,
  • перехід в іншу юрисдикцію.

Landlord раніше повідомляв про те, що на сьогодні найактивніше в сільське господарство України інвестують Кіпр, Віргінські Острови, Німеччина, Данія та Великобританія.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також