Новини / Політика     24 січня 2020 09:32

Що дає Україні статус спостерігача у Кернскій групі СОТ

Неформальна Кернська група СОТ об‘єднує країни, які виступають за поглиблення лібералізації міжнародної торгівлі аграрною продукцією. І тут Україна зможе просувати власний інтерес, зазначає заступник міністра розвитку економіки – торговий представник України Тарас Качка.

Про те, що 23 січня Україна отримала статус спостерігача у Кернській групі (The Cairns Group), написав на своїй сторінці у Фесбуку Тарас Качка, заступник міністра розвитку економіки – торговий представник України.

«Неформальні групи в рамках СОТ є надзвичайно важливими для переговорів і формування позиції. Оскільки ми входимо у фазу активного реформування СОТ, то маємо бути активними, будувати коаліції і просувати власний інтерес у глобальній дискусії щодо міжнародної торгівлі», – зазначив Тарас Качка.

23 січня міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимоф Милованов та його заступник Тарас Качка взяли участь у засіданні міністрів країн-членів Світової організації торгівлі, що входять до Кернської групи. Про це повідомляє Мінекономіки.

«Вирішення проблем в торгівлі сільськогосподарською продукцією – ключ до подолання кризи СОТ. Ми поділяємо позицію держав-учасниць Кернської групи і раді, що члени групи підтвердили наш статус спостерігача», – сказав Тимофій Милованов у своєму зверненні до учасників засідання.

Тимофій Милованов також наголосив, що зменшення обсягу шкідливих для торгівлі субсидій – в інтересах України, тож наша країна приєднується до зусиль Кернської групи в просуванні цього питання у порядку денному СОТ.

Читайте: Україна в ТОП-3 експортерів агропродукції до ЄС

Подія СОТ відбулась у рамках щорічного засідання Всесвітнього економічного форуму.

Довідка: Кернська група (Сairns Group) – група країн, експортерів аграрної продукції, до якої входять: Аргентина, Австралія, Болівія, Бразилія, Канада, Чилі, Колумбія, Коста-Ріка, Гватемала, Індонезія, Малайзія, Нова Зеландія, Пакістан, Парагвай, Перу, Філіппіни, ПАР, Таїланд, Уругвай та В’єтнам.

Як повідомляв раніше Landlord, українські виробники сільгоспродукції та експортери можуть мати дивіденди від виходу Великої Британії із ЄС.

Читайте також