Новини / Рослинництво     10 квітня 2020 13:45

Сергій Іващук: завдяки інноваційним фунгіцидам ми додатково отримали по 4–5 ц/га озимої пшениці

Генеральний директор агрофірми «Перлина Поділля» Сергій Іващук в ексклюзивному інтерв’ю Landlord розповів, як господарству вдається отримувати стабільно високі врожаї, незважаючи на дефіцит вологи.

За словами Сергія Іващука, ситуація з опадами у Хмельницькій області останнім часом істотно змінилася, хоча раніше регіон вважався благополучним у плані зволоженості. Так, колишня річна норма у 850 мм знизилася до 500–540 мм. При цьому волога розподіляється нерівномірно, що спричиняє додаткові ризики, в тому числі щодо поширення захворювань рослин.

Щоб досягати нормальної рентабельності виробництва, доводиться оптимізовувати технологію вирощування, обираючи гарантовано ефективні препарати, каже Сергій Іващук. Значну роль тут відіграє співпраця з фахівцями компанії «Сингента».

«Ми намагаємося використовувати винятково якісні оригінальні фунгіциди, такі як препарати компанії «Сингента». Жодного генеричного препарату в нас ви не знайдете. Їх застосування є надто ризикованим. Хтось прагне нібито заощадити, а тоді має проблему, бо, наприклад, пшениця заражається фузаріозом. І зерно вже ніхто не хоче брати», — стверджує генеральний директор агрофірми «Перлина Поділля».

 

Зокрема, високу ефективність продемонстрував у 2019 році інноваційний фунгіцид Елатус® Ріа. Його застосування дало змогу цілковито усунути небезпеку розвитку фузаріозу та септоріозу, а також різних видів плямистостей.

Агрофірма «Перлина Поділля» — одне з провідних господарств Хмельницької області. Керівництво компанії приділяє значну увагу вдосконаленню технології вирощування сільгоспкультур та застосуванню інноваційних препаратів. Це приносить свої плоди. Особливість Елатус® Ріа полягає у тому, що до складу цього фунгіциду входять одразу три діючі речовини: Солатенолтм, ципроконазол та пропіконазол. Це дає змогу контролювати широкий спектр захворювань на озимих зернових, досягаючи при цьому тривалого збереження функції фотосинтезу. Рослини стають більш стійкими до стресових чинників, активніше розвиваються, що в результаті, як ми бачимо на прикладі компанії «Перлина Поділля», забезпечує істотне зростання врожайності. Гадаю, за умови подальшого вдосконалення технології на полях компанії вдасться досягти ще вищих результатів.

Читайте: Рекордні врожаї озимих за специфічних умов: досвід Сергія Іващука

Агрономи господарства відзначили потужний фізіологічний ефект на рослинах, який справив препарат «Сингента».

Елатус® Ріа у господарстві використовують вже два роки. Минулого сезону, за словами керівника, цей препарат вносився по прапорцевому листку на всіх насіннєвих посівах у нормі 0,6 л/га — на площі 400 га. Відразу ж був зафіксований ефект озеленення, а рослини були помітно більш розвиненими та стійкими.

Найкрасномовнішим показником ефективності препарату стала отримана врожайність озимої пшениці — на 4–5 ц/га вища там, де застосовувався Елатус® Ріа. Керівник господарства вважає, що використання таких препаратів — це можливість отримати додатковий прибуток та застрахувати посіви від ризиків і впливу стресових факторів.

Нагадаємо, що раніше Сергій Іващук поділився власним баченням оптимізації роботи агробізнесу, досвідом впровадження інноваційних технологій та міркуваннями щодо питань продажу землі.

Читайте також