Новини / Ринок землі     14 травня 2021 15:01

Середня ціна оренди землі на Львівщині у 2021 році становить 3,9 тис грн/га

У 2020 році сільськогосподарська земля державної форми власності здавалась в оренду в середньому по 2,95 тис грн/га

За результатами аукціонів з продажу права оренди сільськогосподарської землі державної/комунальної форми власності, що відбулися протягом 2021 року у Львівській області, було продано право оренди 82 земельних ділянок загальної площею 1371,3 га. Про це повідомили у головному управлінні держгеокадастру області.

Вказані ділянки землі сільськогосподарського призначення державної форми власності за межами населених пунктів для ведення фермерського господарства  були передані в оренду за загальну плату 5,374 млн грн на рік, що орендарі будуть сплачувати до місцевих бюджетів. Таким чином, вартість оренди 1 гектара за результатами аукціонів встановлена в середньому на рівні близько 3,919 грн/га на рік.

Втім, як зазначили у головному управлінні, розмір орендної плати може істотно коливатися за результатами окремих торгів. Наприклад, на земельному аукціоні з продажу права оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, що відбувся 5 травня цього року, було продано право оренди 5 земельних ділянок загальною площею 106 га. Розмір річної плати за користування цими земельними ділянками, визначений за результатами торгів, становить 0,23 млн грн, або 2,196 тис грн/га на рік.

ЧитайтеЦіна оренди землі у Тернопільській області зросла до 5,7 тис грн/га

Водночас, в ході того самого аукціону, найдорожче було продано право оренди земельної ділянки площею 18 га, розташованої на території Вузлівської сільської ради Радехівського району Львівської області. Розмір річної плати за користування цією земельною ділянкою перевищив стартову ціну продажу права оренди у 13 раз та становить понад 125 тис грн (110% від нормативної грошової оцінки цієї ділянки). Таким чином, орендар сплатить за гектар вказаної ділянки 6,944 тис грн на рік.

За інформацією держгеокадастру, у 2020 році середня вартість оренди сільськогосподарської землі державної форми власності у Львівській області становила 2,953 тис грн/га на рік. Нормативна грошова оцінка рілля у області складає 21,492 тис грн за 1 гектар.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що на Київщині триває історія захисту від незаконного дерибану державних земель.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також