Новини / Рослинництво     05 квітня 2019 09:53

Сенат США розглядатиме законопроект про загальнонаціональну заборону хлорпірифосу

У сенаті США представлено законопроект про захист дітей, сімей та фермерів від пестицидів, яким передбачено заборону хлорпірифосу по всій країні. Екологічна організація Earthjustice оголосила про підтримку цього законопроекту.

Про це повідомляє AgroXXI.

Хлорпірифос – пестицид, широко використовуваний у сільському господарстві для обробки полуниці, яблук, цитрусових, броколі, звинувачують у згубному впливі на організм людини. Вважається, що він може призводити до зниження IQ, розладів уваги і концентрації та інших порушень нервової системи в дітей.

Читайте: Викиди ПГ від біоетанолу з кукурудзи на 40% нижчі, ніж від бензину: USDA публікує новітні дані

Екологічна організація Earthjustice зараз судиться з приводу того, що Управління з охорони довкілля США (EPA) не виконує зобов’язань захищати людей від хлорпірифосу.

Експерти Earthjustice вважають, що «здоров’я людей поставлені під загрозу в результаті змови з адміністрацією». Такі заяви викликані тим, що після зустрічі з главою Dow Chemical (найбільшого виробника хлорпірифосу) керівник EPA оголосив, що для остаточної заборони цього ЗЗР недостатньо наукових даних, і EPA вивчатиме проблему до 2022 р.

Після того як Управління з охорони довкілля США виступило в суді за припинення власної заборони хлорпірифосу, сенатор Том Удалл представив в уряді Закон про захист дітей, сімей та фермерів від пестицидів, про заборону небезпечних хімічних речовин.

Earthjustice підтримує законопроект і виступає за пришвидшення загальнонаціональної заборони хлорпірифосу.

Landlord раніше повідомляв про те, що китайський уряд робить кроки до заборони продажу синтетичних ЗЗР, у зв’язку з цим у країні зростає попит на біопестициди.

Читайте також