Новини    04 листопада 2017 14:59

Саудівська Аравія зацікавлена ​​у створенні ЗВТ з Україною


Саудівська Аравія зацікавлена ​​в створенні зони вільної торгівлі з Україною. Про це заявив заступник глави Адміністрації Президента України Костянтин Єлисєєв, передає «Укрінформ».

«Після підписання Меморандуму про політичні консультації між МЗС України та Радою співробітництва арабських держав Перської затоки, ми маємо можливість розробити конкретний план, сформувати робочі групи за різними напрямками і обговорити можливі формати співпраці», – додав Єлисєєв.

Раніше проблеми з постачанням води та зневодненням територій змусило Саудівську Аравію згорнути виробництво сільськогосподарської продукції. З 2016 країна повністю перейшла на імпорт аграрної продукції.

«Саудівська Аравія разом з ОАЕ є лідерами з експорту української продукції в регіон з цифрою в 87%, – каже заступник Міністра аграрної політики і продовольства з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева. – Значним попитом на ринках Близького Сходу користується українська птиця «халяль».

За даними Державної фіскальної служби, товарообіг України і Саудівської Аравії в січні-вересні 2017 року склав $562,815 млн. У тому числі експорт в країну склав $424,124 млн, імпорт – $138,691 млн.

До слова, країни Перської затоки, дя яких входять Саудівська Аравія, Бахрейн, Катар, Кувейт, ОАЕ і Оман, є одним із найперспективніших ринків в світі.

Ще немає новин у цій стрічці ...