Новини / Фінанси     26 квітня 2019 14:01

Ризики трейдерів: в Україні обвал цін на ранні овочі

Буквально за одну добу в Україні обвалилися ціни на ранні овочі: аналітики фіксують зниження на 10–20%. Це пов’язано з тим, що останніми днями на плодоовочевому ринку активізували свою діяльність імпортери, внаслідок чого пропозиція ранніх овочів зросла швидше, ніж попит на них.

Про це повідомляє Інфо-Шувар.

Значний попит і високі ціни на ранні овочі спонукали бізнес до збільшення обсягів імпорту цієї продукції в Україну. Проте оптимізм трейдерів сьогодні розвіявся: буквально за день ціни не просто знизилися – за деякими позиціями аналітики відзначають «справжній обвал».

Читайте: У Зеленського розповіли, яке рішення приймуть щодо ринку землі

Так, на українському ринку подешевшали:

  • імпортні тепличні огірки – майже на 20% (до 32–38 грн/кг);
  • огірки українського виробництва  – на 10% (до 45–48 грн/кг);
  • імпортні томати – більш ніж на 20 % (до 30–46 грн/кг)
  • томати українського виробництва  – на 10% (до 53–55 грн/кг);
  • редиска – на 13% (до 23–25 грн/кг).

Таким чином, розрахунки трейдерів не виправдалися. Ситуацію пояснила керівник «Інфо-Шувар» Тетяна Гетьман:

«Справа в тому, що більшість продукції на цьому ринку продається випадковим клієнтам, частина продукції, яку українські трейдери поставляють згідно з контрактами або принаймні за попереднім замовленням, дуже мала. Тому оперативно відреагувати на зміну попиту продавці не встигають. У цьому полягають головні ризики для бізнесменів на плодоовочевому ринку України».

Landlord раніше повідомляв про те, що експерти застерігають українських виробників від обвалу цін на цибулю в новому сезоні.

Фінанси        13 серпня 2019 11:28

Олексій Дорошенко: овочі в липні подешевшали на 9–28%

За результатами дослідження Асоціації постачальників торговельних мереж, ціни в Україні на продукти харчування в липні загалом знизилися на 0,3%. Найбільше подешевшали овочі: цибуля – на 28,1%, морква – на 23,1%, буряк – на 16,2%, картопля – на 12,2% і капуста – на 8,5%.

Про це повідомляє на своїй сторінці у Фейсбук голова Національної ради економічного розвитку Олексій  Дорошенко.

За даними моніторингу, в липні також знизилася ціна на рис (на 0,4%), на свинину та молоко (на 0,3%), на сметану, олію і сало (на 0,2%), на яловичину, сири кисломолочні й вершкове масло (на 0,1%).

Читайте: Ягода вагою 32 кг: на Херсонщині визначили найбільший кавун

При цьому подорожчали такі продукти: яйця (на 12,7%), яблука (на 5,9%), цукор (на 2,8%). Також зросла ціна на хліб – на 0,7–0,9% (залежно від ґатунку борошна) і на крупи – на 0,1–0,4%.

За прогнозами експерта, яйця і хліб будуть дорожчати до кінця року, а от крупи можуть подешевшати після збирання нового врожаю.

«Овочі будуть найдешевшими до кінця серпня після чого почнеться або плавний, або карколомний, як і в деякі попередні роки, підйом догори», – відзначає Олексій Дорошенко.

Landlord раніше повідомляв про те, що, за прогнозами експертів, урожай картоплі цього року буде значно нижчим, ніж минулого, а отже, зростуть і ціни. 

Поділися

Фінанси        07 серпня 2019 12:08

Ціна на картоплю в Україні збільшилась удвічі

За прогнозами експертів, урожай картоплі цього року буде значно нижчим, ніж минулого, а відтак зростуть і ціни. Це також стосується й інших овочів з борщового набору

Про прогнози на ціни та урожай картоплі пише «Голос UA».

Цьогоріч в Україні через несприятливі погодні умови очікують на низький врожай картоплі, повідомляє начальник відділу агрометеорології Українського гідрометеорологічного центру Тетяна Адаменко.

«В Україні зменшилася площа засіву картоплі, позаяк це не експортна культура. Крім того, садити її на півдні країни безперспективно, бо там дуже низька врожайність. Цьогоріч картопля погана через негативні погодні умови. Бульби утворюються на глибині 10-20 см. Якщо температура грунту вище 25 градусів, то бульби вже не утворюються. Найгірший врожай картоплі у цьому році буде на півдні та в центрі країни. Відповідно, варто очікувати його подорожчання», – розповіла експерт.

Читайте: Українські картоплярі згортають бізнес: 3 основні тенденції на ринку картоплі

Також, за словами Тетяни Адаменко, ті, хто саджав картоплю, зараз у виграші, бо її можна продати вдвічі дорожче.

Landlord раніше повідомляв про те, що ЄС потрібна українська картопля.

Поділися

Технології        17 липня 2019 11:56

NASA вирощуватиме в космосі перець чилі

NASA відправить на борт космічної станції насіння червоного перцю чилі (Capsicum annuum) – у рамках реалізації проекту з вирощування плодоносних рослин на міжнародній космічній станції.

Про це повідомляє fruitnews.

За словами команди, сільськогосподарські проекти дозволять підготуватися до виконання польоту на Марс. Найкоротший політ на Марс у середньому триватиме два роки, тому так важливо забезпечити астронавтів овочевими культурами, оскільки традиційні космічні запаси не забезпечать достатній рівень вітамінів і поживних речовин.

Читайте: Майбутнє за генною інженерією: Білл Гейтс обирає роботу в агро

Для вирощування в космосі був обраний сорт перцю Еспаньола.  Вибір зумовлений тим, що цей перець може рости на великих висотах і має короткий період достигання. Крім цього, його досить просто запилювати, що дуже важливо для середовища з високим вмістом вуглекислого газу і невагомості.

Перше насіння перцю чилі доправлять на космічну станцію в листопаді 2019 р. – січні 2020 р.

Як повідомляв Landlord, проект гідропонної теплиці, в якій можна буде вирощувати на Марсі, команди Дартмутського коледжу переміг у конкурсі NASA – NASA BIG Idea Challenge-2019.

 

Поділися

Фінанси        11 липня 2019 09:13

У червні в Україні найбільше подорожчали фрукти і цукор – Богдан Данилишин

У червні 2019 р. порівняно з травнем на споживчому ринку України відзначено зниження цін на 0,5%, таким чином уперше цього року зафіксовано дефляцію. Споживчі ціни знизилися для групи соціально важливих продуктів. Серед товарів, які найбільше подорожчали, названо фрукти і цукор.

Особистий експертний коментар стосовно споживчої інфляції у червні 2019 року надав на своїй сторінці у Фейсбук голова  Ради НБУ, доктор економічних наук, професор Богдан Данилишин.

За його словами, інфляція в червні формувалася переважно традиційними для цього місяця чинниками та діями окремих товаровиробників, адміністративні фактори мало впливали на споживчу інфляцію, скоріше вони навіть сприяли дефляції.

Читайте: Нібулон транспортує зерно власними вагонами: оборот маршруту за три дні

У червні порівняно з попереднім місяцем найбільше зросли ціни на фрукти (на  9,3%) та на цукор (на 6,7%). У зв’язку з настанням літнього сезону зросла вартість проїзду на залізничному пасажирському транспорті (на 7,6%), що зумовило підвищення загального показника цін на транспорт на 0,3%.

При цьому експерт відзначає зниження в червні споживчих цін для групи соціально важливих продуктів: житло, вода, електроенергія, газ та інші види палива (на 1,4%).

Споживча інфляція у першому півріччі 2019 року порівняно з відповідним періодом 2018 року становила 9,0%.

За 6 місяців (від грудня 2018 року), виходячи зі структури індексу споживчих цін, найбільший внесок у споживчу інфляцію забезпечило зростання цін на:

  • алкогольні продукти та тютюнові вироби – на 17,1%;
  • послуги зв’язку – на 16,3%;
  • послуги освіти – на 13,4%;
  • житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива – на 12,5%.

Зафіксовано зменшення цін на яйця на 23,1%.

На думку Богдана Данилишина, загальна динаміка споживчих цін в Україні протягом першого півріччя 2019 року «має тенденцію до покращення, починаючи з квітня». Але впевненості в тому, що в другому півріччі буде досягнута мета НБУ щодо зниження споживчої інфляції до 5%, немає – з огляду на можливе сезонне підвищення споживчої інфляції у жовтні-грудні.

Landlord раніше повідомляв про те, що одним із економічних ризиків в Україні в другій половині 2019-го є уповільнення темпів економічного зростання (2,5–2,7%), що може призвести до несприятливої ситуації на валютному ринку. У запобіганні цьому експерти покладають надії зокрема на продукцію аграріїв.

Поділися

Фінанси        26 червня 2019 09:44

Різкий стрибок цін на сільгосппродукцію у США: кукурудза подорожчала на 28%

За період з 10 травня до 14 червня 2019 року котирування кукурудзи на біржі СВОТ у США зросли майже на 28%, сої – на 10,8%, пшениці – на 26,8%.

Про це повідомляє АПК-Информ.

Аналітики вважають, що ключовим фактором у формуванні цін на внутрішньому ринку основних сільгоспкультур стали надмірні опади, які спостерігаються протягом кільком місяців на більшій території США.

Читайте: До 2025 року Укрзалізниця отримає 110 локомотивів Alstom

Водночас оновлений баланс за вказаними культурами свідчить про те, що запасів основних сільгоспкультур у США разом з їх очікуваним врожаєм вистачить для забезпечення експортного потенціалу країни. Тож вплив несприятливих погодних умов у країні на перспективи американського зернового експорту дещо переоцінюють.

Експерти відзначають, що формування експортного потенціалу США багато в чому буде визначатися станом торговельних відносин з іншими державами, а також розподілом культур усередині країни і рівнем світової конкуренції.

Landlord раніше повідомляв про те, що у США добрий стан посівів сої відзначено лише в 54% випадків, що є найнижчим початковим рейтингом для цієї культури з 1992 року.

Поділися
Показати ще