Новини / Фінанси     26 квітня 2019 14:01

Ризики трейдерів: в Україні обвал цін на ранні овочі

Буквально за одну добу в Україні обвалилися ціни на ранні овочі: аналітики фіксують зниження на 10–20%. Це пов’язано з тим, що останніми днями на плодоовочевому ринку активізували свою діяльність імпортери, внаслідок чого пропозиція ранніх овочів зросла швидше, ніж попит на них.

Про це повідомляє Інфо-Шувар.

Значний попит і високі ціни на ранні овочі спонукали бізнес до збільшення обсягів імпорту цієї продукції в Україну. Проте оптимізм трейдерів сьогодні розвіявся: буквально за день ціни не просто знизилися – за деякими позиціями аналітики відзначають «справжній обвал».

Читайте: У Зеленського розповіли, яке рішення приймуть щодо ринку землі

Так, на українському ринку подешевшали:

  • імпортні тепличні огірки – майже на 20% (до 32–38 грн/кг);
  • огірки українського виробництва  – на 10% (до 45–48 грн/кг);
  • імпортні томати – більш ніж на 20 % (до 30–46 грн/кг)
  • томати українського виробництва  – на 10% (до 53–55 грн/кг);
  • редиска – на 13% (до 23–25 грн/кг).

Таким чином, розрахунки трейдерів не виправдалися. Ситуацію пояснила керівник «Інфо-Шувар» Тетяна Гетьман:

«Справа в тому, що більшість продукції на цьому ринку продається випадковим клієнтам, частина продукції, яку українські трейдери поставляють згідно з контрактами або принаймні за попереднім замовленням, дуже мала. Тому оперативно відреагувати на зміну попиту продавці не встигають. У цьому полягають головні ризики для бізнесменів на плодоовочевому ринку України».

Landlord раніше повідомляв про те, що експерти застерігають українських виробників від обвалу цін на цибулю в новому сезоні.

Читайте також