Новини / Овочівництво     25 січня 2019 09:39

Ризик для томатної галузі Європи: у Німеччині виявлено вірус

У 7 господарствах Німеччини виявлено новий для Європи вірус, який уражує томати. Він спричиняє мозаїчний малюнок на листках, порушення забарвлення і деформацію плодів. Може інфікувати всі рослини в полі або теплиці.

Про це повідомляє EastFruit.

У господарствах землі Північний Рейн-Вестфалія від нового вірусу загалом постраждало 25 га тепличних помідорів: уражені плоди були непридатні для продажу.

ЧитайтеГолод, бідність та нестача води: три головні агротези Давосу-2019

На листі і плодах томатів було виявлено незвичайні симптоми: на листі –  хлороз, мозаїку з темно-зеленими бульбашкоподібними виступами і перетяжки; на плодах – жовті плями з рідкісними зморшками, часто концентровані навколо чашечки плода.

Журнал Британського товариства патології рослин «New Disease Reports» класифікує хворобу як вірус бронзової зморшкуватості плодів томата ToBRFV (Tomato Brown Rugose Fruit Virus). У 2014 р. його виявляли в Ізраїлі, а у 2015 р. – в Йордані.

Поки що про ToBRFV відомо занадто мало, щоб можна було виключити можливі ушкодження інших рослин. Новий вірус пов’язаний зі значним ризиком для всієї томатної галузі Європи.

Landlord раніше повідомляв про те, що в Україні стрімко дешевшають помідори: за 4 дні овочі впали в ціні на 10%.

Фото: HortiDaily

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також