Новини / Аналітика     24 січня 2019 17:52

Голод, бідність та нестача води: три головні агротези Давосу-2019

Цими днями у швейцарському Давосі проходить Всесвітній економічний форум, де функціонуватиме й Український дім. Landlord виділяє основні тезиси, які так чи інакше стосуватимуться сільського господарства.

Цьогоріч у Давосі не передбачена окрема панель для обговорення агро, проте с/г питання розглядатиметься у контексті кліматичних змін та викликів продовольчої безпеки.

Сільське господарство – двигун економіки

Розвиток агросектору – це головний шлях до подолання бідності у світі. Вже ні для кого не секрет, що населення планети до 2050 р має збільшитися до 10 млрд чоловік. А це означає, що забезпечення продовольством населення стане як ніколи актуальним. Навіть зараз, коли світ більш-менш забезпечений продуктами харчування (на сьогоднішній день налічується близько 2,5 млрд людей задіяних в агросфері, а 80% харчової продукції виробляють дрібні фермерські господарства) понад 800 млн людей лягають спати голодними. Тож фермерам вже зараз потрібно думати про технологічну складову, аби в рази підвищити рівень врожайності.

ЧитайтеПорошенку радять ветувати мораторій на землю – 6 аргументів

Дослідження світових фахівців підкреслюють, що сільське господарство відіграє важливішу роль для скорочення бідності, ніж інші види діяльності. Тому світові експерти сходяться на думці, що потрібно створювати більше економічних можливостей для розвитку сільгоспвиробників.

Відсутність кадрового забезпечення

Сучасна молодь з урахуванням процесів урбанізації та розвитку цифрових технологій попросту ігнорує кар’єру в агросфері. І це серйозна проблема, адже в майбутньому саме дефіцит якісних кадрів може зіграти злий жарт. Брак кадрів напряму позначиться і на кількісно-якісному продовольчому кошику в майбутньому. Їжі або не вистачатиме, або доведеться споживати цілковиту хімію.

Деградація грунту та боротьба за водні ресурси

Зважаючи на той факт, що населення планети невпинно росте, і вже за 40 років збільшиться на 2млрд, то виникає серйозна проблема дефіциту водних ресурсів. 70% світового водозабору припадає саме на сільське господарство, а в деяких країнах цей показник досягає 90%. Якщо не вживати заходів щодо скорочення харчових відходів і підвищення продуктивності водокористування в агросфері, то попит на воду буде і далі зростати.

Крім того, через підвищення температури продовжують танути льодовики, що призводить до підвищення рівня моря. І, як наслідок, зростає засоленість ґрунту. А якщо до цього додати ще й обробку землі недоброякісними хімікатами – «живі» землегосподарські паї оцінюватимуться на вагу золота. Таким чином, перед світовими лідерами вже зараз постає питання виходу із можливого колапсу. Пропонуються й інтегровані системи відновлення земельних ресурсів, а також значне підвищення стандартів використання ЗЗР.

Український дім у Давосі

Український дім у Давосі відкрився 23 січня. Це майданчик для знайомства іноземців із нашою країною. Його другий рік поспіль організовують Фонд Віктора Пінчука, Horizon Capital і ряд інших організацій. У 2018-му він зібрав понад 5 тис. гостей, проведено 10 панельних дискусій зі спікерами з 10 країн.

І вже у нашої країни є перші успіхи. NBT, Total і ЄБРР підписали масштабну інвестиційну угоду за проектом Сіваш. Завдяки укладеним договором вже до кінця 2019 року вздовж узбережжя озера Сиваш (розділяє Крим і Херсонську область) побудують 67 вітрових електроустановок загальною вартістю у $200 млн.

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також