Ринок землі

В Україні в оренду вже передано 1075 га державних сільськогосподарських земель на суму понад 35 мільйонів гривень

В рамках проєкту «Земельний банк» від Фонду державного майна України  в оренду передано 1075 гектарів державних земель сільськогосподарського призначення. Аукціони  були проведені на «Прозорро.Продажі» на 35,4 млн грн (з ПДВ – на 42,5 млн грн).

Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

«За тридцять три роки незалежності ці землі не генерували прибутків для держави. Зараз на відкритих торгах і малі фермери, і великі агрокорпорації мають рівні можливості взяти в оренду державні землі сільськогосподарського призначення», – зазначив Міністр аграрної політики і продовольства України Віталій Коваль.

«Середня вартість гектара за перші 16 проведених аукціонів становить близько 800$. Раніше такі кошти осідали в кишенях недобросовісних менеджерів і ділків, які грабували країну. А сьогодні ми констатуємо детінізацію ринку землі, коли державний та місцеві бюджети отримуватимуть додаткові кошти. Це і є ті внутрішні резерви України, які вкрай необхідні для воюючої держави», – додав очільник Міністерства.

За його словами, «Земельний банк» стартував на Вінниччині. Першими лотами стали 16 земельних ділянок, за які змагалися 94 учасники. Така конкуренція підвищила їх вартість у понад 8 разів порівняно зі стартовими цінами. Найдорожчий лот – земельна ділянка у Калинівській міській ТГ площею 262 гектари. Її фінальна вартість склала 8,5 мільйонів гривень без ПДВ (торги стартували з 1,1 млн грн). Кошти від онлайн торгів підуть в державний та місцевий бюджети.

Переможець аукціону протягом 20 робочих днів він зобов’язаний укласти договір суборенди із ТОВ «Державний земельний банк», 100% якого належать державі. Після цього впродовж наступних 5 робочих днів сплатити вартість активу та ПДВ. Далі переможець отримає право користування земельними ділянками на 14 років.

У жовтні в системі «Прозорро.Продажі» також відбудуться аукціони з оренди землі у Черкаській, Волинській, Львівській, Вінницькій, Закарпатській, Кіровоградській, Житомирській, Запорізькій, Івано-Франківській, Одеській областях.

Ознайомитись з пропозиціями та взяти участь в торгах можна за посиланням.

Більше про проєкт – на сайті «Земельний банк».

Довідково. Впровадження Земельного банку – результат спільної роботи Фонду державного майна з Міністерством економіки, Міністерством аграрної політики та продовольства України, Міністерством юстиції України та проєкту USAID/UKaid «Діяльність у рамках реформи державних підприємств України» (SOERA).

Нагадаємо, до кінця року планується проведення близько 1900 аукціонів щодо понад 100 тисяч гектарів земель у 20 областях України. Завдяки проєкту “Земельний банк“, державний бюджет може отримати додаткові надходження близько 1 мільярда гривень вже цього року.

Валерія Ясницька

Журналіст-аналітик, редактор. Пише інтерв'ю та статті про агробізнес. Має дві вищі освіти - економічну та технічну. У друкованих та онлайн-ЗМІ працює від 2006 року. Улюблена тематика - економічне та соціально-політичне життя України.

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку