Новини / Інвестиції / Ринок землі / Фінанси     13 вересня 2022 14:15

Ринок землі в умовах війни: скільки зараз коштує один гектар


В умовах російського вторгнення в Україні продовжує працювати ринок землі. Наразі середня ціна гектара землі, яка підходить для сільгоспвиробництва, становить 38 211 грн.

Найдорожча земля в Україні – у Київській області, найдешевша – у прифронтових областях, повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства України.

Ця ціна вища за ту середню, яка була у лютому 2022 року – тоді гектар коштував 33 429 грн. Також вона перевищує ціну на землю у травні 2022 року, коли знову з’явилася можливість укладати угоди з купівлі та продажу земельних ділянок – тоді гектар коштував 37,4 тис. грн. Максимальна ціна за гектар була у серпні – 43,9 тис. грн, 12 днів вересня демонструють на ринку тенденцію до зниження середньої ціни.

А от що до кількості угод, то ринок хоча й показує динаміку до зростання, але до 24 лютого йому ще далеко. Для порівняння, у лютому було укладено 12,5 тис. угод, тоді як після початку війни найбільший показник був у серпні – 4,7 тис. угод. У вересні станом на 11 число було укладено 415 угод, об’єктом яких стали у суми 1068 гектар землі.

Нагадаємо, що станом на середину серпня 2022 року середня ціна за гектар становила 33 191 грн.

Після паузи з початком повномасштабної війни відновилась хвиля продажу земельних ділянок. Рік тому кількість бажаючих купити землю була величезна, та не було бажаючих продати. А зараз абсолютно навпаки.

АНТОН КОРЖ

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також