Новини / Ринок землі     18 жовтня 2019 12:39

Ринок землі: аграрний комітет підтримав альтернативний законопроєкт Сольського

Аграрний комітет Верховної Ради відхилив проєкт Закону про обіг земель, запропонований Кабміном, і схвалив альтернативний законопроєкт, розроблений групою депутатів під керівництвом Миколи Сольського.

Як стало відомо, парламентський комітет з питань аграрної та земельної політики на ранковому засіданні відхилив проєкт закону №2178 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення».

Читайте: У Раді збираються відмінити відшкодування ПДВ при експорті зернових та олійних

Водночас комітет підтримав законопроєкт №2178-10, внесений депутатами від партії «Слуга народу» як альтернативний до урядового. Цей проєкт Закону був розроблений 14 депутатами під керівництвом голови аграрного комітету ВРУ Миколи Сольського.

Документ встановлює перехідний період для участі іноземців у придбанні землі сільгосппризначення та передбачає запобігання концентрації земельних ділянок на рівні громад.

Його ключові положення виглядають так:

 • зменшити обмеження по концентрації земель в межах області з 15% до 8%;
 • ввести обмеження по концентрації земель в межах ОТГ у розмірі 35%;
 • ввести перехідний період до 1 січня 2024 р., під час якого юридичні особи, бенефіціарні власники яких є іноземці, особи без громадянства, юридичні особи, створені за законодавством іншим, ніж законодавство України, іноземні держави, не зможуть набувати у власність землі сільгосппризначення державної, комунальної власності, а також пайові землі, за винятком тих земель, які на момент набрання чинності законом вже є в оренді, емфітевзисі таких юридичних осіб та за умови, що такі юридичні особи створені не менше, ніж 3 роки до набрання чинності законом;
 • набуття права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення:
  -громадяни України;
  – юридичні особи України, створені за законодавством України;
  – територіальні громади;
  держава.

Landlord раніше повідомляв про те, що 10 жовтня у Верховній Раді було зареєстровано 4 альтернативних законопроєкти про обіг земель в Україні.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також