Новини / Рослинництво     26 травня 2020 10:15

Ринок солодового ячменю повстав з мертвих

Попит на ячмінь на глобальному ринку зростає на тлі негативних прогнозів європейського виробництва і торгівельного конфлікту між КНР і Австралією

Світовий ринок ячменю зміцнився на тлі посушливої ​​погоди в ключових світових виробничих зонах, особливо в ЄС і Чорноморському регіоні. Про це повідомляють у британській компанії Frontier Agriculture.

Втім, головною новиною стало введення Китаєм тарифів на австралійський ячмінь в розмірі 80% на початку минулого тижня. Нові митні обмеження фактично поклали край будь-якої австралійської експортної торгівлі з Китаєм.

Останній традиційно представляв найбільший ринок для австралійського експорту фуражного і пивоварного ячменю, сягнувши піку в 5,9 млн т у 2016/2017 маркетинговому році. А оскільки попит на ячмінь на інших ринках Південно-Східної Азії значно менший, Австралії доведеться шукати альтернативні ринки деінде, наприклад, на Близькому Сході.

Читайте: Юрій Нестеренко: технологія повинна гарантувати передбачуваність та стабільність 

«Ячмінне розлучення» Австралії із Китаєм додало оптимізму європейським виробникам. Нагадаємо, що обвал пивного ринку, викликаний пандемією Covid-19 і пов’язаними з нею локдаунами, штовхнув ринок солодового ячменю на грань краху.

Перспектива розширення торгівлі з Китаєм у поєднанні із сухою погодою в Європі додали продавцям частку оптимізму – минулого тижня ціни на французький фуражний і солодовий ячмінь пішли в гору.

За повідомлення компанії Agritel, з початку 2029/2020 маркетингового року Україна експортувала 4,8 млн т ячменю. Станом на 25 травня, ціни на фуражний ячмінь у портах Чорного моря встановилися на рівні $175 за 1 т FOB.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про наслідки пандемії для ринку солодового ячменю.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також